RFID Kart Okuyucu Terminalleri

RFID KART OKUYUCU TERMİNALLERİ

 • Kart Okuyucu Sistemlerinin Avantajları

  • Kolay kullanım
  • Hızlı ve güvenilir kart teknolojisi
  • Mifare teknolojisi ile farklı uygulamalar için TEK KART (kontör uygulaması)
  • Tek cihaz üzerinde hem Proximity kart okuyucu, hem Mifare kart okuyucu teknolojisi
  • Tek cihazla turnike sistemi ve kapı kontrolü
  • Kamera ile fotoğraf çekme özelliği
  • PDKS programına online veri aktarımı
 • İngilizce “Radio-frequency Identification” teriminin kısaltması olan RFID, Türkçe’ye kısaca Radyo Frekansı Tanımlama teknolojisi olarak çevrilebilir. RFID, nesneleri tanımlamak ve hareketlerini izlemek için elektromanyetik alanları kullanılan bir teknolojidir. RFID etiketleri hemen hemen her nesneye eklenebilir ve bir RFID okuyucunun kapsama alanına girdiklerinde okuyucu, etiketin tanımlayıcı bilgilerini kablosuz olarak iletir. Bir anlamda barkod okuyucu bir sistemdir. Bu teknolojinin personel takip sistemi kapsamında kullanımı ise kısaca RFID kart okuyucu cihazlar olarak adlandırılan ürünler sayesinde olur.  Günlük dilde yaygın olarak “turnike sistemi” ya da “kartlı giriş sistemi” olarak da bilinen bu teknoloji kimlik doğrulama ve personel giriş çıkış takip sistemlerinin (PDKS) yanı sıra perakende, tedarik zinciri yönetimi ve konaklama dahil olmak üzere bir dizi sektörde giderek daha fazla kullanılmaktadır. Turnike sistemlerine entegre olan RFID kart okuyucular tek cihazla hızlı ve güvenilir turnike ve kapı kontrolü sağlar. Firmanızın ya da kurumunuzun personel giriş çıkış takip düzenini kartlı giriş sistemi ile kontrol etmek için Özgür Zaman çözümlerini inceleyin! 

  RFID Kart Okuyucuları Özellikleri Nelerdir?

  Kartlı ve Şifreli Personel Takip Sistemi, 125 Khz proximity veya 13.56 Mhz Mifare personel kartı kullanılarak ve buna bağlı kart okuyucu donanımlarının kullanımıyla yapılan personel kart okuma sistemidir. Sisteme aynı zamanda her personel için giriş şifresi tanımlaması da yapabilirsiniz.

  Kart okuyucular ile turnike ve kapı kontrol yapmaya olanak sağlayan röleler bulunur. Bu sayede kapı ve turnikelerden sadece yetkili personelin giriş çıkış yapmasını sağlayabilirsiniz. 

  Online Soyal Access sistemi sayesinde güvenliği daha da arttırır, online veri transferi sayesinde anlık kontroller yapabilirsiniz. Kart okuyucu terminaller yazılımla çevrimiçi olarak haberleşir. 

  Mifare kart teknolojisi sayesinde aynı personel kartlarını farklı uygulamalar için kullanabilirsiniz. Örneğin; çalışanlarınız kartları ile hem ana giriş kapısından giriş yapabilir, hem de aynı kart ile yemekhanede yemek için kontör olarak kullanabilir.

  Kartlı ve Kameralı terminaller ile kartı okutan kişileri tespit edip, doğru kişinin kart okutup giriş yaptığını kontrol edersiniz.

  Özgür Zaman RFID Kart Okuyucu Ürünleri 

  Soyal AR-837E Kart Okuyucu ve Soyal AR-725E Kart Okuyucu

  Soyal AR-837E Kart Okuyucu ve Soyal AR-725E Kart Okuyucu marka ve modellerindeki kart okuyucu cihazlar Dual Band Network Kart okuyucu olarak sınıflandırılmaktadır. Bir diğer deyişle her iki ürün de Mifare kart okuyucu ve proximity kart okuyucu özelliktedir. Ürünlerde kart ve şifre kullanım opsiyonu bulunmaktadır. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilen bu cihazlar personel ve misafir giriş-çıkış kontrolünde etkin olarak rol oynar. Dahili röle ile kapı ve turnike geçiş kontrolü sunarlar. Dahili TCP/IP ile direkt network bağlantısı mevcuttur; ayrıca tasarımlarında dokunmatik aydınlatmalı tuş takımı ile kullanıma sunulur. Her iki ürün de Soyal Online sistemi sayesinde hızlı ve çevrimiçi haberleşme olanağı sunar; ayrıca Soyal geçiş kontrol yazılımı ile personel devam kontrol sistemlerinde tam kontrol sağlar. Standalone (bilgisayardan ve panelden bağımsız çalışma) ve kontrol paneline bağlı çalışma modu olmak üzere kullanım açısından 2 ayrı seçenek sunarlar. Tayvan menşei bu cihazlar harici Wiegand okuyucu ile 2 ayrı kapı kontrolünü destekler. Ürünlerin diğer teknik detaylarını ürün sayfasından inceleyebilir, ürünün satış ve kurulumuna dair teklif almak için uzmanlarımızla hemen iletişime geçebilirsiniz. 

  ZKTeco RF600 Kameralı Kart Okuyucu

  Özgür Zaman’ın ürün gamında yer alan RF600 Kameralı kart okuyucu kartlı ve kameralı Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) ve erişim kontrol terminalidir. Üstün özellikli kamerası sayesinde kart okuma anında fotoğraf çekerek kart okutan kişiyi ayrıca kayıt altına alır. Kart okuma sistemine eklenen ek kamera önlemi ile başkasının kartı ile giriş yapılmasını da engeller. Yepyeni bir aygıt yazılımı benimseyen RF600 sağlam kararlılık, yüksek eşleştirme hızı ve genişletilebilirlik ile benzeri görülmemiş bir kullanıcı deneyimi sağlar. Üstün teknolojisi sayesinde 1 saniyenin altında kişiyi tanıma desteği sunar. Kullanıcılar, RF600’ü RS232 / 485, TCP / IP ve USB istemcisi üzerinden ağ oluşturarak kolayca yönetebilirler. RF600 kameralı kart okuyucu ürününün kapsamlı teknik detaylarını ürün sayfasından inceleyebilir, ürünün satış ve kurulumuna dair teklif almak için uzmanlarımızla hemen iletişime geçebilirsiniz.

  Soyal AR837 QR Kod Okuyucu

  Soyal AR837 QR kod okuyucu ürünü markanın bu ürün yelpazesindeki diğer seçeneklere ek olarak Soyal QR Kare Kod okuyucu destekli personel devam kontrol sistemi (PDKS) ve erişim kontrol terminali sunar. Bu sayede cihazın kurulu olduğu kapı ve turnikeleri kolayca açmak için QR kodunu taratmanız yeterlidir. QR kod okuyucu ile desteklenen geçiş kontrol sistemi hem 125kHz hem de 13.56MHz çift frekanslı RFID desteği sunar.  Cihaz sadece QR kodunu tarayabilmek ile kalmaz aynı zamanda EM ve Mifare kartlarını da destekleyen erişim kontrolü izni de sunar. QR Kod erişimi daha yüksek güvenlik sunarken, arzu ederseniz tarih sınırı veya sıklık sınırı ile de desteklenebilir. E Serisi denetleyiciyle akıllı telefonlarda yer alan QR Kodu görüntüsünü tarayarak geçiş sağlayabilirsiniz. Ziyaretçi sistemleri, geçici inşaat izni, yatakhane, süit yönetimi vb. gibi düzenli ve kısa süreli erişim gerektiren yerler için uygundur. Soyal AR837 QR Kod Okuyucu ürününün kapsamlı teknik detaylarını ürün sayfasından inceleyebilir, ürünün satış ve kurulumuna dair teklif almak için form doldurarak ya da telefonla iletişime geçerek Özgür Zaman’ın profesyonel kadrosundan destek alabilirsiniz. 

  PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) İçin Kartlı Geçiş Sistemi Nedir?

  Personel Devam Kontrol Sistemleri ya da personel takip sistemi olarak da bilinen PDKS  kurumlarda bütün çalışanları etkileyen temel bir İK sürecidir. Bordro hazırlanması için gereken kritik verileri parmak izi okuyucu ya da yüz tanıma sistemleri aracılığı ile hazırlar ve ilgili programlara aktarır. Personelin işe giriş çıkış saatleri, mesaileri ve izinleri gibi devamlılığıyla ilgili bilgiler PDKS ile sağlıklı bir şekilde tutulur. Böylece ay sonunda puantaj ve buna bağlı maaş hesapları kolaylıkla yapılır. RFID teknolojisinin kullanıldığı kartlı geçiş sistemi, kurumlara, binalara giriş çıkış yapan kişilerin, çalışanların ya da ziyaretçilerin kart okuyucu sistemi aracılığı ile takibini, listelenmesini sağlar. Mifare kart okuyucu ve proximity kart okuyucu sistemlerinin kullanıldığı kartlı geçiş sistemi uygulaması personel devam kontrol sistemlerinin takibi açısından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. 

  RFID ve Turnike Sistemleri Entegrasyonu

  Turnike sistemlerine entegre edilen  RFID kapı kontrol sistemini kullanarak erişim güvenliğini ve giriş çıkış kontrolünü arttırın. Giriş ve çıkış kontrolünü yapmak istediğiniz alanların boyutlarına göre farklı turnike modelleri ve kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz. RFID kartlı geçiş sisteminin entegre edildiği turnike geçiş sistemi kurumunuza yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Kart okuyucu, yüz tanıma, parmak izi ve diğer biyometrik geçiş kontrol üniteleri turnikeler üzerine monte edilir. Yalnızca giriş yetkisi olan kişiler turnikelerden geçebilirler. Bu sayede kartlı giriş sisteminin güvenlik seviyesi de arttırılmış olur.