Özgür Zaman Kontrol Sistemleri

Bekçi Tur Kontrol Sistemi El Terminalleri

Özguard Bekçi Tur Kontrol ile

Bekçi Tur Kontrol Sistemi El Terminalleri

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Nedir?

Devriye Tur Kontrol Sistemi; şirketlerin ve kuruluşların fiziki varlıklarının ve alanlarının güvenliğinden sorumlu olan personelin, devriye turlarını planlı ve eksiksiz gerçekleştirmesine yardımcı olan ve kayıt altına alıp raporlayan teknolojik bir sistemdir. 

Bekçi tur sistemi, bir tur devriye görevine atanan kişilerin görevlerini zamanında ve doğru yerde yapıp yapmadığının izlenmesini sağlayan üst düzey bir güvenlik önlemidir. Sistem, devriyede görevli personelin nerede ve ne zaman olduğunu takip etmekle birlikte, kurulduğu bölgenin gerçek zamanlı takibini de yaparak üst düzey güvenlik sağlar. Örneğin, anlık verinin alınamadığı durumlarda görevli personelin başka bir personel tarafından kontrolü sağlanabilir.  

Bekçi Kontrol Saati sayesinde, güvenlik personelinin gün içinde gerek gece gerekse gündüz vardiyalarında gerçekleştirdiği nöbet turlarını dijital olarak kayıt altına aldığından güvenlik önlemlerinin sistematikleşmesini de sağlar. Bu kayıtlar işletmenin yetkili departmanları tarafından yazılım üzerinden alınan raporlar sayesinde denetlenebilir. Olası sıkıntılı durumların önüne bu raporlamalarla geçilebilir.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Nasıl Çalışır?

 • Bekçi tur kontrol sistemleri, güvenlik görevlilerinin devriye gezdiği alanda belirlenen noktalara monte edilmiş kontrol noktalarını RFID El Terminali ile okutarak devriye turunu gerçekleştirdiği zamanı kontrol etmek ve kaydetmek için kullanılır.

  RFID Kontrol noktaları, binaların üzerine, kontrol edilecek alanın farklı yerlerine veya uzak bir alana belirli noktalara yerleştirilir. Her bölge sistemden tanımlanır ve güvenlik kontrolü için vardiya planı oluşturulur. 

  Güvenlik görevlileri kontrol noktalarını okutur, SOS uyarıları gönderebilir, olayları takip edebilir ve kaydedebilir. Yönetim personeline ve sisteme raporlar gönderebilir. 

  Bekçi Kontrol Sistemi Temel Bileşenleri Nedir?

  Bekçi kontrol sistemleri temelde güvenlik personelinde bulunan ve günlük dilde devriye kalemi ya da güvenlik tur kalemi olarak bilinen stick şeklindeki ana cihazın belirli kontrol noktalarına kurulmuş olan RFID kart okuyuculara okutulması prensibi ile işler. Bu okuma esnasında toplanan veriler ana sisteme entegre olarak dijitale aktarılır ve programa işlenir. Sonrasında yazılım üzerinden raporlama alınabilir. 

  Özgür Zaman markasının sunduğu 4 ana bekçi tur kontrol sistemi ürünü kendi set içerikleri ile teslim edilmektedir. Ürün setlerinde 6 adet kontrol noktası, 3 Adet Güvenlik Tomu, Şarj Adaptörü, Usb bağlantı kablosu, taşıma kılıfı ve Kurulum CD’si bulunur. Farklı modellerdeki devriye kalemi fiyatlarını öğrenmek ve sistemler hakkında bilgi almak için Özgür Zaman’ın deneyimli kadrosu ile hemen iletişime geçebilirsiniz! 

  Özgür Zaman Bekçi Tur Kontrol Sistemi Ürünleri 

  Bekçi devriye tur sistemlerinin geçmişi oldukça eskiye, mekanik saat tabanlı sistemlere dayanmaktadır. Bekçi saatleri ya da bekçi devriye saatleri olarak bilinen bu sistem  uzun yıllar kullanıldıktan sonra ilk bilgisayarlı bekçi sistemleri 1980’li yılların ortalarında Amerika’da ve Avrupa’da görücüye çıktı. Artık günümüzde elde taşınabilir veri kaydedici cihazlar üzerinden ve RFID sensörleri sayesinde işleyen bekçi takip sistemi, görevlilerin turunda belirli noktalara ulaştığı zamanı kaydetmenin ötesinde de işlev görmektedir. 

  Özgür Zaman markası altında bekçi tur sistemine yönelik ÖZGUARD GPRS, ÖZGUARD V4,   ÖZGUARD V3 ve ÖZGUARD X1 olmak üzere 4 ayrı ürün modeli bulunmaktadır.  Tüm bu ürünler IP67 sertifikasına sahip olup su geçirmez özelliktedir ve olası darbelere dayanıklıdır. -40 C ve +85 C sıcaklık aralığında işlev görebilirler. Temassız proximity protokolünü kullanarak 3-5 cm aralığından okuma gerçekleştirirler. Butonsuz ve otomatik etkileşimlidirler, bu sayede kullanımları kolaydır; ağırlıkları da oldukça düşüktür. ÖZGUARD V4 ve ÖZGUARD X1 modellerinde fener ve ekran özelliği mevcuttur. ÖZGUARD X1 modelinde parmak izi okuma sistemi de entegredir. Tüm ürünlerden genel istatistik rapor, bölge bazında rapor, güvenlik görevlisi raporu, kontrol noktası raporu ve hata bazında detaylı raporlamalar alınabilirken,  ayrıca  ÖZGUARD V3 modelinde tüm bunlara ek olarak cihaza yapılan darbeye karşı da rapor alınabilmektedir. Ürünlerde Türkçe- İngilizce dil çifti kullanılmaktadır. 

  En Avantajlı Bekçi Takip Sistemi Fiyatları İçin Özgür Zaman!

  Güvenlik görevlilerinin sorumlu oldukları mülkte ya da bölgede vardiyası boyunca planlandığı biçimde devriye gezmesini takip etmek sadece bir personel devam sistemi gibi düşünülmemelidir. Bekçi devriye sistemi ya da daha genel bilinen adıyla bekçi takip sistemi güvenlik görevlilerinin çalışma rutinini takip etmekle beraber aslında kritik önemdeki bu personelin can güvenliğini de izlemek için kullanılır. Günümüzde ilerleyen teknoloji ile güvenlik kameraları sistemlerine destekleyici bir unsur olarak geliştirilen bekçi tur kontrol sistemi, GPRS özelliği olan cihazlarda güvenliği ekstradan arttırarak anlık takip ve kontrol sağlar. Örneğin gece nöbeti sırasında devriye gezen bir güvenlik görevlisi beklenmedik bir sıkıntı ya da olağanüstü bir durum yaşadığında bu anlık olarak sistemden takip edilebilir ya da bildirilebilir; gerekiyorsa yerinde, anında çözüm üretmek için aksiyon alınabilir. Ayrıca bekçi geçiş kontrol sistemleri görevlinin belirli turları doğru aralıklarla yapmasını yasal olarak kayıt aldığına aldığından kanunlar karşısında istenildiğinde kayıt olarak da sunulabilir. 

  Siz de sorumlu olduğunuz fiziki alanların güvenliğini üst seviyeye çıkarmak için bekçi tur kontrol sistemi fiyatlarını Özgür Zaman’ın uzman kadrosu aracılığı ile öğrenebilir, teklifler doğrultusunda uygun sistemi işin profesyonellerine kurdurabilirsiniz!

Avantajı Nedir ve Kimler Tercih Eder?

 • Güvenlik Tur Sisteminin uygulanması, şirketlerin görevlilerini zamanında doğru bir şekilde izlemelerine ve varlıklarını daha etkin bir şekilde yönetmelerine, güvenlik seviyesini arttırmasına yardımcı olacaktır.

  Bu nedenle, birçok farklı endüstri Devriye Tur Sistemi kullanımından yararlanabilir:

  • Güvenlik şirketleri, Nöbet turlarını yönetmek ve raporlar düzenlemek için
  • Askeri kurumlar, üs ve nizamiyelerin güvenliği için
  • Hapishaneler, mahkumların belli bir düzende denetlenmesi için  
  • Eğitim kurumları, öğrencilerinin güvenliğini artırmak için
  • Emlak kuruluşları, binalarını yönetmek ve hasarlardan korumak için
  • Toplu taşıma hizmetleri, faaliyetleri yönlendirmek ve günlük olayları yönetmek için
  • Finans Kurumları, dış tehditlerden korunmak için
  • Depo departmanları, mallarının güvenlik durumunu sağlamak için
  • Üretim tesisleri, üretim sürecinin her aşamasında hasarlardan korunmak ve olayları kaydetmek için
  • Temizlik ve bakım hizmetleri, kurulumlarını ve çalışanlarını yönetmek için
  • Geceleri kapalı olan ve geniş bir alana yayılan AVM’lerin düzenli kontrolü için

Bekçi Tur Kontrol Sistemi El Terminalleri

 • Özguard bekçi tur kontrol sistemi el terminalleri farklı özellikleri ile değişen ihtiyaçları karşılamak üzere dizayn edilmiştir. 

  • Darbe raporu fonksiyonu cihazlara uygulanabilecek ekstra müdahele ve sabotajları kayıt altına alır ve raporlar
  • Fener özelliği ile gece bekçileri devriyeleri esnasında şüpheli alanları daha iyi gözleyebilirler
  • GPS ve GPRS özellikli el terminalleri ile anlık konum ve durum bilgisi alınır, harita üzerinden canlı takip sağlanır
  • IP67 koruma sınıflı terminaller su geçirmez ve hiçbir darbeden etkilenmez