Özgür Zaman Kontrol Sistemleri

Web Personel Devam Kontrol Sistemi ve Programı

Özgür Zaman WebPDKS ile

 • Web PDKS %100 Bulut tabanlı, Web browser üzerinden çalışır
 • Her yerden ve her cihazdan erişim
 • Hızlı ve pratik kullanım, kolay dashboard
 • Sunucu kiralama hizmeti
 • PDKS terminalleri ile online haberleşme
 • Kolay puantaj ve maaş hesaplama
 • Bordro programları ile entegrasyon
 • İşe devam & devamsızlık raporu
 • Geç kalma, erken çıkma, izin raporları
 • Esnek vardiya çalışma planları
 • Günlük otomatik mail ile rapor paylaşımı

WebPDKS Nedir?

WebPDKS nasıl Çalışır

Personel Devam Kontrol Sistemleri ya da personel takip sistemi olarak da bilinen PDKS  kurumlarda bütün çalışanları etkileyen temel bir İK sürecidir. Bordro hazırlanması için gereken kritik verileri parmak izi okuyucu ya da yüz tanıma sistemleri aracılığı ile hazırlar ve ilgili programlara aktarır.

Personelin işe giriş çıkış saatleri, mesaileri ve izinleri gibi devamlılığıyla ilgili bilgiler PDKS ile sağlıklı bir şekilde tutulur. Böylece ay sonunda puantaj ve buna bağlı maaş hesapları kolaylıkla yapılır. Ayrıca takip cihazı teknolojisi sayesinde ihtiyaç duyulduğunda kısa sürede geri dönük verilere hemen ulaşılabildiği için puantaj takibi rahatlıkla ve pratik bir şekilde yapılabilir.

PDKS sistemi; çalışanların çalışma saatlerinin, geç varışların, erken çıkışların, molalarda harcanan zamanın ve devamsızlığın takip edilmesini sağlar. Personel takip sistemi genellikle çalışanlara çalışılmayan süre için ödeme yapmaktan kaynaklanan fazla ödemeleri azaltarak işçilik maliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olur. Transkripsiyon, yorumlama hatalarını ve kasıtlı hataları ortadan kaldırır. Ayrıca personel devam kontrol sistemleri sayesinde hatalı bilgi girişlerine engel olunarak yasal risk en aza indirilir.

Personel devam kontrol sistemleri yazılım ve donanım olmak üzere iki kısımdan oluşur. PDKS programı  olarak da bilinen yazılım kısmı, işletmelerin çalışma yapısına entegre edilen, muhasebe programlarıyla uyumlu elektronik ortamda personele ait verilerin raporlandığı programdır. Donanım kısmı ise PDKS programı  ile bağlantılı çalışan parmak izi okuyucu, yüz tanıma ve kart okuyucu gibi PDKS cihazlarıdır. Günlük dilde bu cihazlara kısaca “takip cihazı” a denmektedir.

 

WebPDKS personel giriş-çıkış verilerini toplayan Özgür Zaman PDKS terminalleri ile online haberleşir. Biyometri (yüz ve parmak izi okuyucu sistemi) teknolojilerine sahip, network & Wifi bağlantılı PDKS donanımları, personelin kapı ve turnikelerden güvenli bir şekilde geçişini sağlar ve kayıt altına alır. Terminaller iş devamlılık verilerini istenilen sıklıkta WebPDKS programına aktarır. Her iki PDKS sistemi de aynı altyapıda geliştirilmiştir, bu sayede donanımlardan yazılıma hızlı, efektif ve kayıpsız veri transferi gerçekleşir. Bu sistem bulut PDKS veya web tabanlı pdks programı olarak da adlandırılabilir

Terminallerinden gelen veriler yazılımın güvenilir MSSQL veritabanına işlenir. WebPDKS algoritmaları terminal verilerini kullanarak puantaj raporlarını ve personel ile ilgili farklı işe devamlılık raporlarını hazırlar. Raporlar farklı bordro programlarına istenilen formatlarda aktarılabildiği gibi yöneticilere mail olarak da gönderilebilir. Bu açıdan bir personel takip programından beklenenleri tümüyle karşılar. 

WebPDKS yaygın kullanılan bordro ve muhasebe programları ile tam entegrasyon sağlar ve uyumlu çalışır. Maaş hesaplamak için ihtiyaç duyulan puantaj verileri yazılım tarafından programlara istenilen formatlarda otomatik olarak aktarılır. Eğer doğru bir puantaj takip sistemine ihtiyaç duyuyorsanız, Özgür Zaman kontrol sistemleri ile tanışmanın şimdi tam zamanı!

Çünkü, Web tabanlı PDKS programı kullanan işletme sahipleri için bu pdks yazılımlarının avantajları oldukça fazladır.

İnternet erişimi olan her yerden ister ofisten ister evinizden tüm PDKS sistemi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz

WebPDKS programını ister bilgisayarınızdan isterseniz de mobil pdks olarak mobil cihazlarınızdan kullanabilirsiniz.

Kullanıcı dostu, basit arayüz ve Dashboard

WebPDKS firmanızın ihtiyaçlarına uyacak şekilde, bir takip programı olarak kolayca yapılandırılabilir

Çoklu vardiya yönetiminden özelleştirilmiş PDKS politikalarına ve raporlarına kadar personel devam kontrol sistemleri açısından her şeyi yönetmenize olanak tanır.

Web PDKS KOBİ’den Kurumsal’a her ölçekte çalışan istihdam eden her işletmenin 1 numaralı PDKS ve Access yazılım tercihi olmaya devam ediyor!

● Personel devam kontrol takibini dijitalleştirmek ve basitleştirmek isteyen

● Personel takip sisteminde yazılım ve donanımları online web üzerinden sağlıklı bir şekilde hayata geçirmek isteyen

● Bordro ve IK programlarıyla tam entegrasyon ve uyumlu çalışma isteyen

● PDKS Sistemi ile zaman ve paradan tasarruf etmek isteyen

● Saatler süren veri girişinde kaybolan zaman kayıplarını ve yanlış maaş hesaplamaları sıfırlamak isteyen

● Web tabanlı online personel takip sistemine dilediği an, dilediği yerden ve cihazdan erişmek isteyen

Bütçeden tasarruf etmeyi hedefleyen, teknolojiye açık ve yenilikçi işletmeler personel devam takip sistemine yönelik iş süreçlerini bulut tabanlı WebPDKS’ye emanet ediyor.

Web PDKS entegreli personel takip sistemi fiyatları için bizimle hemen iletişime geçebilir, güncel fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz. 

 • İster personel takip sistemi ister geçiş kontrol sistemleri olarak adlandırılırsın PDKS’nin (personel devam kontrol sistemleri) şirketlere sağladığı belli başlı faydalar ve matematiğe dökülebilecek avantajlar vardır. 21yy.’ın en teknolojik donanımlarının kullanıldığı parmak izi, yüz tanıma ve kartlı geçiş sistemlerinin farkı kısa sürede IK departmanları tarafından hissedilirken, işletmelere de orta ve uzun vadede farklı katkılar sunmaktadır. Personel devam kontrol sistemleri,

  • Bordrosüreçlerini otomatikleştirir
  • Bordro, İnsan Kaynakları ve Muhasebe programları ile kolay entegrasyon kurulur
  • Puantaj cetveli hazırlık, imza ve işlenmesi süreçlerinde oluşan zaman kaybına engel
  • Personel takip sistemi aracılığı ile çalışılan saatlerin ve ödenen ücretlerin takibi sağlanır
  • Günlük personel listesinigörebilmeyi, mesaiye geç gelen personelin ise raporlanmasını sağlar
  • PDKS sistemi devlet düzenlemelerine tam uyum sağlar
  • Personel giriş ve çıkışlarının hızlı ve doğruyapılmasına yardımcı olur. Geçiş kontrol sistemleri sayesinde gizlilik ve güvenliğin kritik önem taşıdığı noktalara izinsiz girişler denetlenir
  • PDKS programı yalnızca bilgisayar üzerinden değil, telefon veya tablet üzerinden de personel takibi yapabilmenizi imkan verir.

WebAccess Modülü

Web tabanlı geçiş kontrol sistemi bina ana giriş ve iç kapı girişlerinde kurulan turnike, akıllı kart okuyucu ve biyometrik terminallerinizi web üzerinden kontrol altına almanızı sağlar.

Web tabanlı erişim kontrol sisteminiz dünyanın herhangi bir yerinde bulunan giriş noktalarını kapsayabilir ve aynı anda birden fazla siteyi kontrol edebilirsiniz. Güvenilir bir platform, ağ üzerindeki herhangi bir giriş noktasını kontrol etmek için güvenli bir ağ kullanarak tek bir konumdan erişim denetimi yönetimine olanak tanır. Kısacası, personel giriş çıkış takip özelliğini internet üzerinden kontrol edersiniz. Bir personel takip sistemi programına ihityaç duyuyorsanız tüm gereksinimlerinizi karşılar. 

Özgür Zaman kontrol sistemlerinin sunduğu Access personel takip programı size pek çok avantaj sunar:

● Bina giriş-çıkış ve iç kapılarında erişimi kontrol altına almanızı sağlar

● Personel giriş çıkış sistemini tam kontrol altına alarak kim, ne zaman, nereye giriş yapabilir siz karar verin

● Hangi kapıdan, kim, nezaman giriş-çıkış yaptı? Raporlar alabilirsiniz

● Anti passback, timezone gibi birçok özellik ile ofisinizdeki güvenliği arttırabilirsiniz.

WebYemekhane Modülü

WebYemekhane sayesinde yemekhane ve kantin girişlerini kontrol altına alabilirsiniz. Personel ve misafirleriniz yemekhane girişlerinde kurulan turnike ve biyometri özellikli geçiş kontrol cihazları ile alanlara yetkileri dahilinde giriş yapabilirler.

WebYemekhane takip yazılımı sistemi personelinize günlük, haftalık veya yıl boyunca yemek hakkı atamanıza olanak verir. Periyodik azami yemek hakkı tanımlaması yaparak ekstra masrafların önüne geçer ve yemekhane kullanımını kontrol altında tutabilirsiniz. Azami hak tanınan personel sizin belirlediğiniz azami sınıra ulaştığında yemekhane turnike sistemlerinden veya terminalinden geçiş yapamayacaktır. Yemekhane kontrol sistemi sayesinde esnek yemekhane tanımlamaları oluşturabilme gücüne sahipsiniz.

● Personelin ve misafirlerin günlük, aylık kantin kullanımını yönetin

● Geçmişe dönük raporlarlama

● Yemekhane takip sistemi ile yemekhane kullanım saatlerinin kısıtlandırılması mümkün olur

● Yemekhane yazılımında yetki program üzerinden verildiği için sistem online olarak çalışır.

● Kullanıcıların gün ,saat aralığı ve kullanım süreleri sınırlandırılabilir. Örneğin: her gün 12:30-13:30 ,17:30-18:30 arası veya haftanın değişik günleri İçin değişik saatler tanımlanabilir.

● Kullanıcılar için maksimum yemek hakkı tanınabilir.Günlük hakkı 3 olarak tanımlanmışsa ,o gün içersinde üç kere geçiş hakkına sahiptir.

● Aylık yemek hakkı sınırlanabilir. Aylık 30 hakkı olan kullanıcı , kartını o ay boyunca 30 kere kullanma hakkına sahip olur.

● Kullanıcıların hesabına kontör yüklenebilir ve her geçişte kontör düşmesi sağlanır.

● Yemekhane kontrol sisteminde kişi sınırlaması yoktur.

● Yemekhane yazılımı sayesinde kişi, gün ve bölüm bazında çeşitli raporlar alınabilir.

WebZiyaretçi Modülü

Firmanıza gelen ziyaretçilerinizi takip etmeye ve kontrol etmeye yarayan bulut tabanlı Ziyaretçi Takip Programı ile dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeyi kayıt altına almış olursunuz.

Özgür Zaman tarafından tasarlanan geçiş kontrol sistemleri sayesinde;

● Gelen ziyaretçilerinizi kayıt altına alın

● Ziyaretçi rezervasyon sistemi ile ön kayıt alabilirsiniz

● Ziyaretçi kartlarını departmanlara göre yetkilendirin

● Geçmişe dönük ziyaretçi raporları tutun.