Özgür Zaman Kontrol Sistemleri

Öğrenci Takip Programı

Eğitim kurumları için öğrenci takip programı vazgeçilmez bir sistemdir. Öğrenci giriş-çıkış aktivitelerini takip eden bu yazılım, okul ve dershanelerde öğrenci devamlılığını ve devamsızlıklarını yönetmek için kullanılır. Özgür Zaman sunduğu bu sistem, web tabanlı olup internet üzerinden çevrim içi olarak çalışır. Böylece öğrenci takip programımız hem öğretmenlere hem de idari personele büyük kolaylıklar sağlar.

Öğrenci Takip Programı Nedir?

Personel devam kontrol sistemi mantığıyla çalışan öğrenci takip programı, okullardaki ve dershanelerdeki öğrenci giriş-çıkış aktivitelerini kontrol etmeyi sağlayan bir yazılımdır. Özgür Zaman olarak sunduğumuz bu sistem, web tabanlı olup internet üzerinden çevrim içi olarak çalışmaktadır. Öğrencileri, sınıfları sisteme girilen ders programına göre takip etmeyi öğrenci takip sistemi ile kolaylaştırabilirsiniz. Web tabanlı kurulan bu sistemde, internete erişebilen her yerden veri girişi ve akışı sağlanabilir. Parmak izi okuyucu sistemi ile kurulan öğrenci takip sistemleri, en son yüksek teknolojiyi kullandığından dolayı ayrıca güvenilirdir. Öğrencilerin kişisel verilerinde güvenlik sorunu yaşanmaz. Ayrıca sisteme ulaşacak personel yetkilendirmesi ya da sınırlaması da yapılabilir.

Giriş-çıkış ve devamsızlık raporları başta olmak üzere öğrenci takip sistemine tanımlanan tüm verilerin ayrı ayrı raporları alınabilir. Sadece öğrenciler açısından değil, ayrıca öğretmen ve personel devamlılığı da takip edilerek raporlanabilir. Ayrıntılı raporlar öğrenci veya sınıf bazında alınabilir. Devamsızlıklar istenildiği takdirde ilgili velinin ya da kişinin SMS numarasına bildirilebilir. Aynı zamanda aktarılması gereken sınav sonuçları, ödeme hatırlatmaları gibi idari süreçler yine SMS ile iletilebilir. Ayrıca Özgür Zaman öğrenci takip programı, basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Öğrencilerin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan öğrenci takip programı, pek çok özelliği de içerisinde barındırmaktadır. Bunlar özetle aşağıdaki gibidir:

 • Sistem web tabanlı olup internet üzerinden çalışmaktadır.
 • Tüm giriş çıkış hareketleri online olarak sisteme işlediğinden anlık olarak takip edilebilir.
 • Dershanenin haftalık, aylık ve yıllık eğitim öğretim planlaması yapılabilir.
 • Parmak izi teknolojisi ile öğrenci, öğretmen, personel giriş çıkışları kontrol edilebilir.
 • Devamsızlık veya benzeri durumlarda tanımlanan numaraya bilgilendirme mesajı gönderebilir.
 • Kurum çalışma planı yaparken ders süresi, ders arası, hafta sonu, hafta içi bilgilerinin bir kez belirtilmesi yeterlidir.
 • Planlama yapıldığında gün, hafta, ay ve yıl takvimini kendisi oluşturur.
 • Öğretmene ders atama, özel gün tanımlama, öğretmen çalışma planı oluşturma, çalışma planını kopyalama ve silme imkanı sağlar.
 • Sınıf bazında toplu devamsızlık girişi, gün saat, ders bazında toplu devamsızlık girişi, öğrenci bazında devamsızlık girişi gibi devamsızlık türlerinin girilebildiği devamsızlık modülü bulunur.
 • SMS modülü ile sınav sonuçları, devamsızlık, ödeme uyarıları ve özel mesajlar kolay ve ekonomik olarak gönderilebilir.
 • Öğrenci ön kayıt, kesin kayıt ve ayrılma işlemlerinin yanı sıra ödeme bilgileri, okul bilgileri, okul notları, veli bilgileri gibi veriler kayıt modülü sayesinde kolayca arşivlenir.
 • Kayıt modülü, kayıt işlemlerini kolaylaştıran web kamerası veya bilgisayara bağlı herhangi bir dijital kameradan öğrenci resmi aktarma özelliği ile yapılır.

Bir okula öğrenci devam sistemi kurmanın avantajları, akademik süreçte yer alan herkese hizmet eder. Böylece öğrenci takip programı okul yöneticilerinin kurumu sorunsuz bir şekilde yönetmesini ve bunu verimlilik ve maliyet tasarrufu ile yapmasına olanak veren bir yol haritası da sunar. Ayrıca bu sistemler aşağıda yer alan konularda da destek sağlar:

 • Otomasyon sistemi ile hem öğretmenlere hem de idari yetkililere zaman kazandırır. Böylece verimliliğin artmasını kolaylaştırır.
 • Rutin giriş-çıkış ve devamsızlık işlemlerini devralarak, eğitim ve öğretime daha fazla zaman ve emek ayrılmasına olanak sağlar.
 • Öğretmen kadrosuna geniş bir perspektifte planlama yapma olanağı sunar.
 • Planlama, kayıt alma/kayıt silme, ödeme takibi gibi öğrenci işlerini de ilgilendiren idari süreçler için hızlı çözümler sunar.
 • Detaylı ve hızlı raporlamalarla öğrenci ve hatta personel takibini kolaylaştırır.
 • Kolej ve dershanelerde, hatta yurt binalarında kullanılabilir.
 • Entegre programlarla ve SMS sistemleri ile uyumlu çalışır.
 • Kurulumu ve kullanımı kolaydır.
 • Öğrenciye doğru anlatıldığında eğitim hayatında yaptığı çalışmaların sistematik olarak kaydedilmesi, gözden kaçan bir nokta olmaması ve değerlendirmelerde insani hataların mimumuma indirilmesi, akademik gelişimini öncelliklendiren ve önemseyen akıllı öğrenciler açısından fark yaratacaktır. 
 • Velileri sistematik olarak öğrencinin durumu hakkında bilgilenebilir.
 • Çevrim içi çalıştığından matbu kırtasiye yükünü büyük ölçüde hafifletir.

Geçiş kontrol sistemlerinin yanı sıra kapsamlı bir yazılım ile planlama olanağı da sunan öğrenci takip yazılımları, günümüzde PDKS’nin özel kurumlara sunduğu avantajları eğitim kurumlarına da sağlama hedefindedir. Personel devam kontrol sistemleri bir özel şirket ya da plaza güvenliği için ne kadar hayati bir öneme sahipse, öğrencilerin ve eğitim kurumlarındaki görevli diğer personelin takibi de aynı düzeyde önemlidir. Çünkü her biri bir eğitim kurumunun ayrılmaz bileşenidir. 

Öğrenci takip programı salt devamsızlık çetelesi tutan bir program olarak düşünülmemelidir. Özgür Zaman’ın sektörde uzun yıllara dayanan tecrübesiyle sunduğu öğrenci takip yazılımı öğretmenlere ve idari kadroya detaylı bir haftalık/aylık/yıllık plan oluşturma olanağı da sunar. Öğrencilerin devamlılığı ya da devamsızlığı bu programlama çerçevesinde takip edilebilir. Standart ders programlarının yanı sıra ek ders zamanları, etüt ya da okul içerisindeki farklı etkinlikler de yazılım sayesinde planlanabilir. Kurumunuzu otomasyon ile ileri taşıyacak öğrenci takip sistemlerinin fiyatları için Özgür Zaman’ın uzman kadrosuyla hemen iletişime geçebilir, kurumunuza en uygun entegre sistemleri avantajlı fiyatlarla sipariş verip kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Yüz Tanıma Cihazları

Parmak İzi Tanıma Cihazları

RFID Kart Okuyucular

Turnike Sistemleri