Öğrenci Takip Programı

Öğrenci Takip Programı ve Sistemi Nedir?

Öğrenci Takip Programı PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) mantığı ile çalışan ve okullardaki, dershanelerdeki öğrenci giriş-çıkış aktivitelerini kontrol etmeyi sağlayan bir yazılımdır.  Özgür Zaman markasının sunduğu öğrenci takip sistemi web tabanlı olup internet üzerinden çevrim içi olarak çalışmaktadır.

Öğrencileri, sınıfları sisteme girilen ders programına göre takip etmeyi öğrenci takip sistemi ile kolaylaştırabilirsiniz. Web tabanlı kurulan bu sistemde internete erişebilen her yerden veri girişi ve akışı sağlanabilir. Parmak izi okuyucu sistemi ile kurulan öğrenci takip sistemi, en son yüksek teknolojiyi kullandığından dolayı ayrıca güvenilirdir. Öğrencilerin kişisel verilerinde güvenlik sorunu yaşanmaz. Ayrıca sisteme ulaşacak personel yetkilendirmesi ya da sınırlaması da yapılabilir. 

Giriş-çıkış ve devamsızlık raporları başta olmak üzere öğrenci takip sistemine tanımlanan tüm verilerin ayrı ayrı raporları alınabilir. Sadece öğrenciler açısından değil ayrıca öğretmen ve personel devamlılığı da takip edilerek raporlanabilir. Ayrıntılı raporlar öğrenci veya sınıf bazında alınabilir.

Devamsızlıklar istenildiği takdirde ilgili velinin ya da kişinin SMS numarasına bildirilebilir. Aynı zamanda, aktarılması gereken sınav sonuçları, ödeme hatırlatmaları gibi idari süreçler yine SMS ile iletilebilir. 

Özgür Zaman öğrenci takip programı basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Öğrenci Takip Programının Özellikleri

 • Sistem web tabanlı olup internet üzerinden çalışmaktadır.
 • Tüm giriş çıkış hareketleri online olarak sisteme işlediğinden anlık olarak hareketleri takip edebilirsiniz.
 • Dershanenin haftalık, aylık ve yıllık eğitim öğretim planlaması yapılabilir.
 • Parmak izi teknolojisi ile öğrenci, öğretmen, personel giriş çıkışları kontrol edilebilir.
 • Devamsızlık veya benzeri durumlarda tanımlanan numaraya bilgilendirme mesajı gönderebilir.
 • Özellikle kurum çalışma planını yaparken ders süresi, ders arası,  hafta sonu, hafta içi bilgilerinin bir kez belirtilmesi yeterlidir.
 • Planlama yapıldığında Gün, hafta, ay, yıl takvimini kendisi oluşturur.
 • Öğretmene ders atama, özel gün tanımlama, öğretmen çalışma planı, Çalışma planı kopyalama, silme, çalışma planında öğretmene rehberlik, sınav, etüt atama imkanı
 • Sınıf bazında toplu devamsızlık girişi, gün saat, ders bazında toplu devamsızlık girişi, öğrenci bazında devamsızlık girişi gibi devamsızlık türlerinin girilebildiği devamsızlık modülü
 • SMS modülü ile sınav sonuçları, devamsızlık, ödeme uyarıları, özel mesajlar kolay ve ekonomik olarak gönderilebilir.
 • Öğrenci ön kayıt, kesin kayıt ve ayrılma gibi işlemler başta olmak üzere, ödeme bilgilerinin, referanslı kayıt / referans işlemleri, okul bilgileri, okul notları, anne baba kardeş bilgileri veli bilgileri, öğrencinin özel yetenek ve bilgileri kayıt modülü sayesinde kolayca arşivlenir.
 • Kayıt modülü, kayıt işlemlerini kolaylaştıran web cam veya bilgisayara bağlı herhangi bir dijital kameradan öğrenci resmi aktarma özelliği ile yapılır.

Öğrenci Takip Sistemlerinin Faydaları

 • Otomasyon sistemi ile hem öğretmenlere hem de idari yetkililere zaman kazandırır. 
 • Takip edilmesi gereken rutin giriş-çıkış ve devamsızlık işlemlerini devralarak, eğitim ve öğretime daha fazla zaman ve emek ayrılmasına olanak sağlar. 
 • Öğretmen kadrosuna geniş bir perspektifte planlama yapma olanağı sunar. 
 • Planlama, kayıt alma / kayıt silme, ödeme takibi gibi öğrenci işlerini de ilgilendiren idari süreçler için hızlı çözümler sunar. 
 • Detaylı ve hızlı raporlamalarla öğrenci ve hatta personel takibini kolaylaştırır. 
 • Kolej okulların yanı sıra dershane okullarında hatta yurt binalarda kullanılabilir. 
 • Entegre programlarla ve SMS sistemleri ile uyumlu çalışır. 
 • Kurulumu ve kullanımı kolaydır.

Öğrenci Takip Sistemlerinin Fiyatları

Geçiş kontrol sistemlerinin yanı sıra kapsamlı bir yazılım ile planlama olanağı da sunan öğrenci takip yazılımları, günümüzde PDKS’nin özel kurumlara sunduğu avantajları eğitim kurumlarına da sağlama hedefindedir. Personel devam kontrol sistemleri bir özel şirket ya da plaza güvenliği için ne kadar hayati bir öneme sahipse, öğrencilerin ve eğitim kurumlarındaki görevli diğer personelin ve hatta öğretmenlerin takibi de aynı düzeyde önemlidir. Çünkü her biri bir eğitim kurumunun ayrılmaz bileşenidir. Öğrenci takip sistemi salt devamsızlık çetelesi tutan bir program olarak düşünülmemelidir. Özgür Zaman’ın sektörde uzun yıllara dayanan tecrübesiyle sunduğu Öğrenci Takip Yazılımı öğretmenlere ve idari kadroya detaylı bir haftalık / aylık / yıllık plan oluşturma olanağı da sunar. Öğrencilerin devamlılığı ya da devamsızlığı bu programlama çerçevesinde takip edilebilir. Standart ders programlarının yanı sıra ek ders zamanları, etüt ya da okul içerisindeki farklı etkinlikler de yazılım sayesinde planlanabilir. Kurumunuzu otomasyon ile ileri taşıyacak Öğrenci Takip Sistemlerinin Fiyatları için Özgür Zaman’ın uzman kadrosuyla hemen iletişime geçebilir, kurumunuza en uygun entegre sistemleri avantajlı fiyatlarla sipariş verip, kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Yüz Tanıma Cihazları

Parmak İzi Tanıma Cihazları

RFID Kart Okuyucular

Turnike Sistemleri