Özgür Zaman Kontrol Sistemleri

Anahtar & Dolap Takip Sistemi

Özgür Zaman Anahtar & Dolap Takip Sistemi

Keycontrol serisi Creone’un elektronik anahtar tanımlama ve her bir anahtarın izlenmesi ve kontrolü için anahtar yönetimi içeren akıllı Keybox serisi. KeyBox yönetimi, tüm olayların günlüğe kaydedildiği ve kaydedildiği PC programı KeyWin5 kullanılarak gerçekleştirilir.


Keycontrol ürün yelpazesi tamamen esnektir ve 14 kilit yerden aynı anahtar yönetim sistemindeki binlerce anahtar yere kadar kolayca genişletilebilir. İhtiyaçlarınız arttıkça, anahtar dolabınıza veya daha fazla anahtar dolabına kolayca daha fazla şerit ve anahtar yuvası ekleyebilirsiniz. Aynı anahtar yönetim sistemine en fazla 100 anahtar dolabı bağlanabilir.

KeyBox, anahtar dolabı başına maksimum 42, 84, 224 ve 924 anahtarla birkaç farklı versiyonda mevcuttur.

Anahtar Takip Sisteminin Kullanıldığı Sektör ve Kurumlar

Resmi Kurumlar
Askeriye
IT ve Network Odaları
Bankalar
Holdingler
Tıbbi ya da Araştırma Laboratuvarları
Hastaneler ve Klinikler
Ceza İnfaz Kurumları
Hazır Ofisler 
Eğitim ve Öğretim Kurumları
Tatil Köyleri ve Yüksek Kapasiteli Oteller

Anahtar Takip Sistemi Nedir?

 • Anahtar izleme sistemi, aynı zamanda birçok kuruluşta hırsızlığı önlemeye ve caydırmaya yardımcı olmak için kullanılan bir güvenlik önlemidir. Sistem, çalışanlara verilen tüm anahtarların ve bunlara karşılık gelen veriliş ve iade tarihlerinin bir günlüğünden oluşur. Bir çalışan işten çıkarıldığında veya şirketten ayrıldığında, anahtarı iade edilmeli ve envantere kaydedilmelidir. Bu sistem ayrıca yöneticilerin belirli anahtarların nerede olduğunu takip etmelerine ve kimin hangi alanlara veya dosyalara erişimi olduğunu daha iyi takip etmelerine de destek olur. 

  Bu anlamda, güvenlik açısından personel takip sistemlerinin de bir uzantısı olarak düşünülebilir. Personelin parmak izi, yüz tanıma ya da RDIF kart okuyucu sistemlerle takip edilmesi gibi kurum içerisinde gerekli olan, teslim edilen anahtarlar da benzer bir kayıt işleme yöntemi ile takip edilir. Elektronik anahtarlar bu anlamda kurum içi sistematik işleyişi kolaylaştırır. 

  Anahtar Takip Sisteminin Yararları Nelerdir?

  • Anahtar takip sistemi, anahtar kullanımının ve personel sayısının yoğun olduğu işletmelerde yüksek öneme sahiptir. Anahtarların hareketini takip ederek çalışanlarınızın, müşterilerinizin ve nihayetinde fiziki mülkünüzün emniyetini ve güvenliğini sağlayabilirsiniz. 
  • Anahtar yönetimi, anahtarların kayıp veya çalıntı durumuna düşmesini önleyerek istenmeyen durumlara karşı önlem almanızı da sağlar. 
  • Özellikle kalabalık ve geniş işletmeler, anahtarlarını takip etmek için modernleşen anahtar izleme sistemlerini kullanırlar. 
  • Güvenliği iyileştirmenin yanı sıra sürekli yedek anahtar üretme ya da kaybolan anahtarlardan sonra kilit değiştirme gibi masrafların önüne elektronik anahtarlar sayesinde geçilebilir. 
  • Ayrıca işletmeler, kimin hangi alanlara ve tesislere erişimi olduğunu takip etmek için anahtar izleme sistemlerini kullanabilir.
  • Özgür Zaman Anahtar Takip Sistemi ile detaylı raporlama alınabilir. 
  • Anahtarlar için farklı personeller yetkilendirilebilir,
  • Anahtar takip sisteminin kullanımı kolay olmakla birlikte oldukça da güvenli bir yapıya sahiptir.