Parmak İzi Okuyucu Sistemler ile PDKS Çözümleri

Parmak İzi Okuyucu Sistemi ile

 • BAS ve GEÇ özelliği ile hızlı ve kolay kullanım; 
 • Farklı kişilerin kart okutması engellenir;
 • Entegre PDKS programına online veri aktarımı sağlanır;
 • Parmak izinin kaydı ve yönetimi kolaydır;
 • Tek cihazla turnike ve kapı kontrolü gerçekleşir;
 • Wi-Fi özelliği sayesinde kablosuz donanım sağlar;
 • Gerekirse dahili kart okuyucu ve şifre opsiyonu vardır.

Parmak İzi Okuyucu Sistemi Nedir?

 • Çalışanların işe giriş çıkışlarını sistematik biçimde takip etmeyi ve raporlamayı sağlayan personel devam kontrol sistemlerinin uygulamasında donanımsal açıdan biyometrik sistemleri kullanmak günümüzde en doğru ve uygun maliyetli çözümdür.  Parmak izi okuyucu sistemlere entegre çalışan parmak izi tanıma cihazları, firmalar ve kurumlar açısından en güvenli biyometrik araçlardır. Bundan ötürü en çok tercih edilen personel takip sistemi olarak da bilinir. 

  Parmak izi personel takip sistemi olarak da tanımlanan yüksek teknolojili bu cihazlar, çalışanlarınızı tespiti ve takibi için bireylerin benzersiz özelliği olan parmak izi metodunu kullanır. Cihaza tek tek tanımlanan parmak izleri bireysel veri olarak saklanmaz; bu teknoloji sayesinde kişilerin parmak izleri benzersiz birer şablonlara dönüştürülür. Özetle yanlış bilinenin aksine PDKS veri tabanında depolanan, çalışanlarınızın geride bıraktığı gerçek parmak izi değil, PDKS sistemi tarafından üretilen bu şablonlardır. Parmak izi okuyucu sistemler hem bireylerin kişisel gizliliğini koruyarak hem de personel takip sistemlerinin gerekliliklerini yerine getirerek çalışır. 

  Sonuç olarak parmak izi okuyucu sisteminde çalışanları giriş veya çıkış yaptıklarında, bireysel kimliklerini doğrulamak için parmaklarını okuyucuya yerleştirmeleri ve 1-2 saniye içerisinde sistemin cevap vermesini beklemeleri yeterlidir.

  Geç kalma veya erken çıkma gibi durumların yanı sıra çalışanların birbiri yerine kart okutmanlarının önüne geçmek adına personel devam kontrol sistemleri arasında en popüler yöntemlerden biri olan parmak izi tanımla sistemi yazılımla beraber entegre çözümler sunar.

Parmak İzi Okuyucu Sistemler ve PDKS

Parmak izi okuma teknolojisi 21. yüzyılda en yaygın olarak kullanılan ve sağladığı güvenlikten ötürü kurumlar arasında popülerliğini arttıran, biyometrik tanıma sistemi olarak öne çıkmaktadır. 

Her gün gelişen ve kendisini yenileyen teknolojik yapılar sayesinde parmak izli cihazlar da son derece güvenilir bir sisteme kavuşmuştur. 1990’lı yıllarda bilimkurgu sinemasında şahit olduğumuz parmak izi teknolojisi, artık kişisel telefonlar ya da bilgisayarlarla, konutların ya da iş merkezlerinin girişlerinde günlük hayatlarımızın birer parçasına dönüşmüştür. Parmak izi okuma  teknolojisi yakın bir döneme kadar sadece yüksek güvenlikli kurumlarda, tıbbi laboratuvarlarda, görevlilerin giriş ve çıkışlarının sınırlandırıldığı ortamlarda karşımıza çıkarken, bugün parmak izi cihazları, iş hayatında personel takip sistemleri (PDKS) açısından en çok tercih edilen çözüm olarak tanımlanmaktadır. 

Çalışanların kaydedilen ve okunan biyometrik şablon verisini personel devam takip programına entegre edilmesiyle çalışan bu sistem, donanım ve yazılımın eş zamanlı işlemesini sağlar. Personel giriş-çıkışları fiziki olarak parmak izi okuyucudan takip edilirken, verilerin sistematik olarak işlendiği PDKS yazılımı puantaj sistemi ile uyumlu çalışır. Özetle parmak izi tanıma sistemi ile maaş hesaplama ve bordrolama verilerini uyumlu biçimde işleyebilir, takip edebilir ve raporlayabilirsiniz. 

Özgür Zaman’ın yüksek teknolojili parmak izi takip cihazları sayesinde kurumunuzun ya da firmanızın güvenliğini ve otomasyon sistemini 21. yüzyıla taşıyın!

 • SOYAL AR-837EF : Parmak İzi Okuma Cihazı

  Yüksek teknolojili parmak izi okuma sistemlerinden biri olan SOYAL AR-837EF cihazı 9000 adede kadar parmak izi kayıt kapasitesine sahiptir. Aynı zamanda kart okuyucu sisteme de sahip olan cihaz, Proximity ve Mifare teknolojilerini kullanır. Arzu edildiği takdirde parmak izi ve kart okuma yöntemleri beraber de kullanılabilir. -10°C ve 60°C arasında çalışma sıcaklığı olan sistem gelişmiş sensörlerle hizmet veriri. Ayarlanabilir biçimde 16 değişik zamanda zil çalma özelliği mevcuttur. 

  IN01-A-ID : Parmak İzi Okuma Cihazı

  Bu modeldeki parmak izi okuyucu cihazlar 3.000 adet parmak izine kadar kayıt kapasitesine sahiptir. Ayrıca okuma yöntemi olarak parmak izinin yanı sıra şifre ve/veya kart okuma metotları ya da parmak izi ve şifre, parmak izi ve kart kombinasyonlarını da kullanmaya olanak verir. Parmak İzi Sensörü olarak ZK Optik Cam Sensörlerinin kullanıldığı bu cihazlar 1 saniyenin altında doğrulama yapma hızı sunar. Teknik özellikleri arasında 3” TFT renkli Ekranın yanı sıra tozdan, rutubetten ve nemden etkilenmediğini kanıtlayan IP65 sertifikasyonu da bulunmaktadır.
  0°C ~ 45°C derece aralığında çalışma sıcaklığı aralığı sunar. Mifare\HID kart, barkod okuyucu bağlantısı, web server, Wi-Fi ve GPRS gibi opsiyonel özellikleri mevcuttur. 

  AR-881E : Parmak İzi Okuma Cihazı 

  AR-881E parmak izi okuma ve tanıma cihazları 1000 adet parmak izi / 1.000 adet de kart okuma kapasitesine sahiptir. Bu sayede parmak izi okuyucu fiyatları açısından orta ölçekli firmalara uygun koşullar sağlar. 

  AR-881E modeli de okuma yöntemi olarak parmak izinin yanı sıra şifre ve/veya kart okuma metotları ya da parmak izi ve şifre, parmak izi ve kart kombinasyonlarını da kullanmaya olanak verir. 1 saniyenin altında doğrulama hızına sahip olan olan cihaz haberleşme altyapısı olarak TCP\IP USB sistemlerini kullanır. Bu cihaz da dış etkenlere karşı koruma sağlayan IP65 sertifikasyonuna sahiptir. Ayrıca kilit açma, kapı durum çıkışı, çıkış butonu, alarm çıkışı kontak çıkışları mevcuttur. 

  AR-327E : Parmak İzi Okuma Cihazı

  Teknik açıdan AR-881E cihazı ile benzerlikler taşıyan AR-327E parmak izi okuma cihazı
  80.000 Hareket kaydı kapasitesine sahiptir. Parmak İzi Sensör olarak ZK optik cam sensörünün kullanıldığı cihazda parmak izi okuma yönteminin yanı sıra şifre ve/veya kart okuma metotları ya da bunların kombinasyonları kullanılabilir.
  2.8” TFT renkli Ekrana sahip personel takip cihazında koruma sınıfı olarak IP65 sertifikalandırması mevcuttur. 

  Iclock-880 Parmak İzi Okuma Cihazı

  Gelişmiş kapasite sunan Iclock-880 Parmak İzi Okuma Cihazı 8.000 adet parmak izi okuma kapasitesine sahiptir. Ayrıca bu kapasite opsiyonel olarak 50.000 adete kadar da çıkarılabilir. 200.000 Hareket kaydı alabilen log kapasitesi bu cihazı farklı kılan en önemli teknik detaydır. PDKS için yine parmak izi okuma, şifreleme, kart okuyucu teknik imkanlarını sunan bu donanım bu yöntemlerin kombinasyonları ile de hizmet verebilir. Tüm cihazlarda olduğu gibi IP 65 koruma sınıfının kullanıldığı parmak okuyucu cihaz ID/Mifare/HID, 3G, WIFI, External Printer, ADMS gibi opsiyonel özellikleri ile fark yaratır. 

  Özgür Zaman firmasının PDKS sistemlerine entegre olarak sunduğu parmak izi okuma cihazlarının tümünde kristal parmak izi okuyucu sensör mevcuttur ve cihazlar çizilmelere ve olası yıpranmalara karşı dayanıklı olarak imal edilir. 

  Parmak İzi Okuma Sistemlerinin Avantajları

  • Güvenilir ve hızlı tanıma sistemi ile personel giriş çıkışlarının takibi kolaylaşır. Buna bağlı olarak entegre PDKS’yi takip etmek kolaylaşır. 
  • İnsani faktörler olan kart kaybetme veya şifre unutma gibi problemler en aza indirgenir.
  • Çalışanların işe giriş ve çıkışlarda dakik hareket etmesi sağlanır. 
  • Çalışanların, iş arkadaşlarının ya da başkalarının yerine kart okutarak giriş veya çıkış yapmasının önüne geçilir. 
  • Sistem kurulup, gerekli tanımlamalar yapıldıktan sonra kurumlara ekstra maliyet yükü çıkmaz. 
  • Parmak izi tanımlamada şablon kullanıldığından dolayı kişisel verilerin gizliliğine dair sorun teşkil etmez. 
  • PDKS Yazılımı ile entegre kullanıldığında puantaj hesaplaması ve raporlama rahatlıkla yapılabilir. 

  Parmak İzi Okuyucu Fiyatları 

  Personel takip sistemlerinin bir donanım çözümü olan parmak izi okuyucu sistemleri PDKS’ye entegre çalışması açısından fark yaratmaktadır. Parmak izi okuyucu sistemlerinin fiyatları, personel kontrol sistemleri ile beraber ele alınabilir. Ayrıca parmak izi okuyucu cihazların teknik özelliklerine ve kapasitelerine göre parmak izi tanıma sistemlerinin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Sistemin kurulacağı lokasyona ve kullanım alanına göre projelendirme fiyatları değişebilir. 

  Personel devam kontrol sistemlerinde sektörün öncü firması olan Özgür Zaman, kullanıcılara üstün kalitedeki spesifik ürünleri en doğru fiyatlandırma politikası ile sunar. Firmanız veya kurumunuz için nokta atışı parmak izi tanıma çözümünü arıyorsanız, ürün talep formundan ekiplerimizle iletişime geçebilir, size özel fiyatlandırma tekliflerimizden faydalanabilirsiniz. Uzman kadromuz üstün teknolojik çözümlerle güvenliğinizi korumak için her daim hizmetinizde.