Özgür Zaman Kontrol Sistemleri

Dedektör & X-Ray

Neden Dedektör & X-Ray Sistemleri?

X-Ray kontrol cihazları ve metal dedektörleri kolay kurulum ve kullanımı ile avantaj sağlar. Kolayca ayarlanabilir ve hedeflenen cisimlerde hangi türden sesli uyarıları vereceği de belirlenebilir.
Sistemler yapısal olarak da hem fazla alan kaplamadığı hem de göze kötü görünmediği için birçok işletme modelinde kullanıma uygun olmaları ile ön plana çıkarlar. Yüksek teknolojik cihazlarımız, üstün malzeme kalitesine sahiptir.
Binanın en iyi düzeyde korunmasını sağlamak için tercih edebileceğiniz bu sistem aynı zamanda yüksek maliyet gerektirmeyen bir sistem ve buna karşılık son teknolojik gelişmeler ışığında hazırlandığı için tam verimli bir şekilde çalışma sağlar. Bu sayede söz konusu bina içerisindeki personel ve ziyaretçilerin güvenliğini sağlar.

Metal El Dedektörü Nedir?

El tipi metal dedektörler, Kama, hançer, bıçak, muşta, sustalı çakı, pala gibi kesici ve delici aletlerin yanı sıra ateşli silahlar, mermiler, biber gazı ve benzeri tehlikeli metal nesnelerin insan bedeninde hızlı biçimde tespitini sağlayan, cihazlardır. Metal dedektörleri  yüksek verim ile vücut arama ve taraması için tasarlanmışlardır. Metal dedektörler, fazla sayıda insanı hızlı bir şekilde taramak için tasarlanmış, popüler bir güvenlik önlemi aletidir.

X-Ray Güvenlik Kontrol Sistemi nedir?

X-Ray Güvenlik Kontrol Sistemi kişilerin beraberlerindeki eşyaların, araç ve gereçlerin maksimum güvenlik açısından, tam kontrolünün sağlanması için kullanılır. Bu makinelerde bir çeşit kabin içi röntgen sistemi bulunur. Yani eşyaların taranması için kullanılan X-ray ışınları kontrol sisteminin içinde kalarak işlevini yerine getirir; x-ray ışınları cihazın dışarı çıkmaz ya da bireyler, kişiler için sağlık riski oluşturmaz.

PG El Tipi Dedektör

Powergate PG200

Powerguard PG1000

PG-5030A Plus X-Ray

Dedektör & X-Ray Sistemlerinin Önemi

 • Özgür Zaman firmasının imzasını taşıyan X-Ray kontrol cihazları ve metal dedektörleri kolay kurulum ve kullanımı ile avantaj sağlar. Metal hassasiyeti kolayca ayarlanabilir ve hedeflenen cisimlerde hangi türden sesli uyarıları vereceği de belirlenebilir.
  Sistemler yapısal olarak fazla alan kaplamaz ve estetik bir görünümü vardır. Bu sayede birçok işletme modelinde kullanıma uygun olmaları ile popülerlik kazanmıştır. 

  Özgür Zaman markasının kalitesini taşıyan yüksek teknolojiye sahip cihazlarımız, aynı zamanda üstün malzeme kalitesi ile üretilmektedir. 

  Binaların ve açık kapalı tüm lokasyonlarının en üst düzeyde korunmasını sağlamak için tercih edebileceğiniz bu sistem, aynı zamanda yüksek maliyet gerektirmez; güvenlik önlemi olarak ise tam verimle çalışır. Sonuç olarak ister kapalı alan olsun ister açık alan denetim yapılan her ortamda görevli personel ve gelen ziyaretçilerin, bireylerin güvenliği sağlanır.

 
 • Powergate El Tipi Dedektör

  Özgür Zaman firmasının kalite güvencesiyle üretilen Powergate el dedektör ürünü “El Tipi Metal Üst Arama Dedektörü” olarak hizmet verir. Metal arama dedektörü olarak da bilinen cihaz tüm metalleri tespit etme özelliği sayesinde farklı metal türlerini ayrıştırılabilir. Şık tasarım ve kolay kullanım olanağı sunan bu küçük el dedektörü sesli, ışıklı ve titreşimli uyarı verme opsiyonlarına sahiptir. Metallere göre hassasiyet ayarı yapılabilen Powergate el dedektörünün dış yüzeyi de oldukça dayanıklıdır. Şarj edilebilen cihaz düşük batarya seviyesinde sesli ve ışıklı uyarı verir. Powergate metal dedektör, deri kılıf ile satışa sunulur. Güvenlik amacıyla kullanılan ve bir önlem cihazı olan metal dedektörlerin herhangi bir altın dedektörü veya altın arama dedektörleri ile karıştırılmaması gerekmektedir.  Powergate markalı el dedektörü fiyatları veya metal dedektör fiyatları için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Powergate PG200 Kapı Dedektörü

  Özgür Zaman markasının iki kapı dedektör ürününden biri olan Powergate PG200 modeli üst üste altı ayrı tarama bölgesinden oluşur. Metal objenin kişinin yukarıdan aşağıya hangi bölgesinde olduğunu kolaylıkla tespit eder ve kullanıcıya kolaylık sağlayan geniş LED ekranı mevcuttur. Metal yoğunluğuna göre sesli ve ışıklı uyarı veren dedektör cihazı 24 saat devamlı çalışmaya uygun olacak biçimde tasarlanmıştır.

  Modern dizaynı sayesinde son derece sağlamdır ve oluşabilecek sert darbelere karşı da dayanıklıdır. Dedektörün 0-99 arası ayrı hassasiyet ayarı mevcuttur. Ayrıca insan vücudu ve kalp pilleri ile kredi kartı, video kaseti ve manyetik veri saklama ürünlerine herhangi bir zarar vermez. Avrupa Elektro Manyetik Direktifi EEC 89/336 uyumluluğunun yanı sıra CE normlarına uyumluluk sertifikasına sahiptir.

  Powerguard PG1000 Kapı Dedektörü

  Bir diğer kapı dedektör ürünü olan Powergate PG1000 kapı dedektörü modeli güvenlik personeline kolaylık sağlayan geniş LED ekrana sahiptir.

  PG200 modleinde olduğu gibi bu ürün de üst üste altı ayrı tarama bölgesine sahiptir ve metal objenin bireyin bedeninde yukarıdan aşağıya hangi bölgede olduğunu rahatlıkla tespit edebilir. Kontrol paneli şifrelenebilen ürün 24 saat devamlı çalışmaya uygundur  ve insan bedeninin her bölgesi için 0-99 arası ayrı hassasiyet ayarı yapma fırsatı verir. Metal yoğunluğuna göre sesli ve ışıklı uyarı sistemine sahip olan cihaz, bir önceki modelde olduğu gibi insan vücudu ve kalp pilleri ile kredi kartı, video kaseti ve manyetik veri saklama ürünlerine zarar vermez. Ayrıca CE normlarına ve Avrupa Elektro Manyetik Direktifi EEC 89/336 uyumluluğu belgelerine sahiptir.

  PG-5030A Plus X-Ray

  Özgür Zaman firmasının üretimini ve satışını yaptığı X-Ray sistemi olan PG-5030A Plus X-Ray isimli cihazı kişilerin yanında taşıdığı eşyaların açık veya kapalı lokasyon girişlerinde taranması için kullanılan, üstün özellikli bir sistemdir. Küçük boy tünel ölçüleri sayesinde kişilerin yanında taşıdığı bond çanta, paket, laptop çantası, orta boy çanta vb. eşyaların içini kolaylıkla görüntülemek mümkündür. Ergonomik dizaynı sayesinde büyük boy x-ray üniteleri gibi çok yer kaplamaz; bu sayede girişi dar iş merkezlerinde ve otel lobileri gibi daha dar alanlarda kullanıma elverişlidir. PG-5030A Plus X-Ray modelindeki cihaz oteller, holding binaları, valilikler, belediyeler gibi kamu kurum ve kuruluşlarının merkez binalarında, ayrıca özel ve ticari işletmelerde özellikle tercih edilen bir modeldir.
  PowerGuard x-ray cihazını oluşturan temel bileşenlerinin tamamı global seviyede kalite sertifikasyonları ile oluşturulmuştur. Jeneratörü Spellman (USA), foto dedektörleri Hamamatsu (JAPAN), Konveyör bandı ve motoru Interroll Roller (GERMANY), firmalarından temin edilerek Türk mühendislerinin üstün kalite anlayışı ile üretilen ve tüm dünyada tercih edilen bir Türk markasıdır.

  PG-5030A Plus X-Ray Kullanmanın Avantajları

  • Ekonomik bir çözümdür.
  • Net ve temiz görüntü sağlar.
  • Görüntüyü istenilen formatta USB yada CD aktarabilme fırsatı sunar.
  • Kurgusal Görüntü Sistemi’ne (TIP) sahiptir.
  • Windows işletim sistemi ile uyumludur.
  • Siyah / beyaz ve renkli görüntü verebilir.
  • Değişken kontrast seviyesi ayarlayabilme ve  değişken kenar belirginleştirme özelliklerine sahiptir.
  • Real Time olarak çok fonksiyon tuşları ile görüntü yorumlayabilme şansı sunar
  • Farklı kullanıcılar atanabilir; gün sonu raporu alınabilir.
  • Manuel ve otomatik resim arşivleme özelliğine sahiptir.
  • Cihazda Türkçe ve İngilizce dil seçeneği bulunur
  • 64X’e kadar görüntü büyütme fonksiyonuna sahiptir.
  • Bir önceki bagajı görebilme ve bagaj sayma özelliği mevcuttur.
  • Tarih / zaman göstergesi vardır.
  • Tehlikeli malzemeyi algılama, ses ve ışıklı ikaz sistemi ile operatörü uyarma özelliğine sahiptir.

X-Ray Cihazları Nerelerde Kullanılır?

 • CİHAZlarının ve sistemlerinin belli başlı kullanım alanları mevcuttur. Hatta tüm bu lokasyonlarda X-Ray cihazlarına valiz, çanta vb. ürünleri bırakmak, özellikle şehir insanları için günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir. X-ray cihazları;
  • Havaalanları
  • AVM’ler
  • Kamu kurumları
  • Askeri tesisler
  • Plazalar ve iş merkezleri
  • Fabrikalar
  • Müzeler
  • Açık hava konserleri
  • Eğlence merkezleri
  • Hastaneler
  • Açık veya kapalı toplantı alanları

  gibi insan sirkülasyonunun yüksek yoğunlukta olduğu lokasyonların güvenliğini üst kademede arttırmak amacıyla kurulur ve kullanılır. Bu ve benzeri alanlara giriş yapan ya da yapacak olan bireylerin ellerindeki her türlü eşyayı güvenlik biriminden geçirerek, X-ray kontrolüne rıza göstermeleri, toplumsal güven açısından genel bir kural olarak beklenmektedir.

X-Ray Cihazı ve Dedektör Fiyatları

 • Özgür Zaman ile X ray cihazlarında güvenlik farkını yakalayın. El dedektörlerinin ve x-ray cihazları fiyatları ürünlerin teknik özellikleri, kaç tane sipariş verileceği, kullanım alanı kriterleri gibi seçeneklere göre farklılık gösterebilir. Özgür Zaman  Kontrol Sistemleri sunduğu tüm güvenlik önlemleri açısından gerek donanımsal gerek yazılımsal olarak uluslararası standartlarda yetkinliği kanıtlanmış biçimde hizmet vermektedir. X-Ray Cihazı ve dedektörlerin fiyatlarına dair daha detaylı bilgi almak ve siparişinizi oluşturmak için uzman ekiplerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.