Özgür Zaman Kontrol Sistemleri

Turnike Geçiş Kontrol Sistemleri

Özgür Zaman Turnike Sistemleri ile

  • Giriş çıkış alanları daha kontrollü gerçekleştirilir.
  • Yüz tanıma, parmak izi okuyucu ve kart okuyucu terminaller ile entegrasyon sağlanır.
  • Özgür Zaman turnikeleri paslanmaz çelik gövdeye sahiptir.
  • Ürünlerde güçlü motor mekanizmaları bulunur.
  • Farklı tarz ve boyutlarda her alana uygun modeller üretilir.
  • İç ve dış alan kullanımlarına uygun modeller ürün gamında yer alır. 
  • Özgür Zaman kalitesi ile %100 Yerli üretim yapılır.

Single & Double Tripod Turnikeler

Single & Double Tripod Turnikeler

Özgür Zaman geçiş kontrol sistemleri bel tipi turnikeler için Single ve Double Tripod Turnikeler için T-250A, T-250, LTT-303A ve T-450 modelleri olmak üzere 4 farklı ürün alternatifi sunar. Bu ürünler temelde aynı amaca hizmet etmekle birlikte, işlevsel açıdan farklı detaylarla birbirinden ayrılabilirler. Bu tür tripod turnikeler toplu taşıma alanları, üniversiteler, bankalar, iş merkezleri, eğlence parkları, müzeler, spor salonları ve konser girişleri gibi kalabalık alanlarda dahi sorunsuz bir güvenlik uygulaması sağlar. T-250A, T-250 ve T-450 modelleri standart olarak 304 paslanmaz çelikten üretilir. Tüm kollar ve gövde 304  paslanmaz çelik, göbek kısmı ise alüminyum malzemeden imal edilmiştir. LTT-303A modelinde ise bu ürün iç ve dış mekanlara uygun olarak dizayn edilmekle birlikte aşırı nemli ortamlarda veya çok tozlu bölgelerde kullanılacaksa (siparişte belirtilmek şartıyla) bu ürüne özel, opsiyonel çözümler üretilebilir. 

Özgür Zaman imzasını taşıyan tüm bel seviyesi turnikelerden tek veya çift yönlü, kontrollü veya serbest geçişler yapılabilir. Kart okuma sistemi ile entegre çalışabilir. Elektrik kesilmesi halinde, turnikelerin kolları her iki yöne de, yasal mevzuat gereği, serbest geçiş imkanı sunar. 

VIP Motorlu Turnikeler

Farklı bir turnike sistemi sunan VIP Motorlu Turnikeler VIP, Engelli Girişi veya Acil Çıkış Kapısı gibi farklı uygulama alanlarında kullanılır. Engelli bireylerin, kullanmak durumunda oldukları uluslararası tekerlekli sandalye standartlarından ötürü normal bir turnikeden geçmesi mümkün değildir. Öte yandan  VIP-Engelli Geçiş turnike sistemleri, bel hizasındaki tripod turnikelerden farklı tasarlanarak özel geçişlerin de sorunsuz yapılmasını sağlayarak üretilir. VIP motorlu turnikelerin kamusal ya da özel alan farkı gözetmeksizin turnikeli geçiş uygulaması yapılan her mekanda kullanılması ve engelli bireyler için alternatif yaratılmasına tavsiye edilmektedir.

Üretim yelpazesinde T-150 Motorlu Turnike, SG-212 Motorlu Turnike, SG-WMC Motorlu Küpeşte, SG-1WS Motorsuz Küpeşte modellerini kapsayan VIP Motorlu Turnikeler, toplu taşıma alanları, üniversiteler, bankalar, iş merkezleri, eğlence parkları, müzeler, spor salonları ve konser girişleri gibi kalabalık alanlarda da sorunsuz bir geçiş uygulaması sunar.  sağlanabilir. Ürünler paslanmaz çelikten ve kalite standartları onaylanmış, dayanıklı malzemelerden üretilir. Turnike kapısına giriş-çıkış ya da engelli geçişi gibi logo uygulaması yapmak mümkündür. SG-WMC Motorlu Küpeşte, SG-1WS Motorsuz Küpeşte modelleri yetkili personelin, engelli bireylerin geçmesinde ve malzeme taşımalarının rahat yapılması amacıyla tasarlanmıştır. Bu spesifik ürünlerin teknik detaylarını ürün sayfalarından inceleyebilir, dilerseniz talep formunu doldurarak bilgi almak/sipariş vermek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Geçiş ve Boy Turnikeleri

Üst düzey kontrollü geçiş ve üst düzey güvenlik imkanı sunan Hızlı Geçiş ve Boy Turnikeleri, LTOP-111 Hızlı Geçiş Turnikesi, LTF 113D-114D Boy Turnikesi ve LTF 114 Boy Turnikesi olmak üzere 3 ayrı model ile tasarlanarak sunulmaktadır. 

Diğer iki boy turnikesinden ayrılan LTOP 111 Hızlı Geçiş Turnikeleri bankalar ve holdingler gibi lüksün ve prestijin ön plana çıktığı yerlerde, hızlı ve yoğun ziyaretçi-personel girişlerinde kullanılmak üzere yüksek teknoloji ile tasarlanmıştır. 

LTOP 111 turnikeler yapısı itibariyle bir geçiş koridoru oluşturur. Bu koridorun ortasında camdan veya pleksiglastan geçişi engelleyen bir perde bulunur. Ziyaretçi geçiş kartını okuttuğunda bu perde açılır ve kontrollü geçişe izin verilir. Kişi geçerken koridordaki sensor algılayıcılar kart okutan kişinin geçmesine izin verir fakat arkasından gelen ve kartını okutmadan bir kişi daha geçmesi durumunda perdeyi aniden kapatır ve alarm devreye girer. Öte yandan bu ani kapatma esnasında kaçakta olsa insana bir tehlike oluşturacaksa kanat kapanmaz ama alarm çalarak güvenliği ikaz eder. Özetle bu sistem hem kurumların güvenliği hem de birey güvenliğini ön planda tutar. Endüstriyel dizayn açıdansa LTOP 111 Hızlı Geçiş Turnikeleri tasarımcılara çok farklı malzemeleri güvenle kullanma olanağı verir. Ağaç, mermer, granitin yanında deri ve çeşitli ceviz, meşe, zeytin kaplamalar kullanılarak kurumlar için ultra lüks çözümler yaratabilme imkanı sunar. 

Özgür Zaman’ın ürün yelpazesinde yer alan boy tipi turnikeler ise LTF 113D-114D Boy Turnikesi ve LTF 114 Boy Turnikesi olmak üzere iki model altında sunulur. Herhangi bir güvenlik ihlali olmadan üst düzey kontrollü geçiş sağlayan Tam Boy Turnikeler, bel tipi turnikelerde zaman zaman yaşanan ‘üzerinden atlanarak geçilme’ ihtimalini de ortadan kaldırır. Bu iki tip turnike işlevsel olarak aynı prensiple çalışırken, güç tüketimi, boyut vb. teknik özellikler açısından birbirinden ayrılırlar. Her iki modeldeki turnike de iç ve dış mekanlara uygun olarak dizayn edilmiştir ve elektrik kesintisi halinde bu cihazlar serbest geçişe izin verir. 

Turnike Sistemleri Hakkında

Turnike Sistemi Nedir?  

Turnike sistemleri belli bir özel alana girerken güvenlik önlemlerini artırmak için kurulan bir tür geçiş kontrol sistemidir. Kartlı geçiş sistemine ya da personel takip sistemine entegre çalışabileceği gibi kart ya da okuyucu tanımlaması yapılmadan çalışması da mümkündür. Bu tip turnikeler daha ziyade kamusal alanlarda güvenlik arttırıcı bir önlem olarak kullanılır. 

Erişim güvenliğini ve giriş çıkış kontrolünü arttırmak amacıyla kullanılan turnike geçiş sistemleri giriş ve çıkış kontrolü yapılan alanların boyutlarına göz önüne alınarak farklı turnike modelleri veya kombinasyonları ile kullanılabilir. 

Kullanan kişiye tanımlanmış olan kart okuyucuların yanı sıra, üst düzey güvenlik önlemi yüz tanıma sistemi, parmak izi okuyucu ve diğer biyometrik geçiş kontrol üniteleri turnikeler üzerine monte edilir. Bu sayede yalnızca giriş yetkisi olan kişiler turnikelerden geçebilirler. 

Turnike Sistemleri Nerelerde Kullanılır? 

Kullanım amaçları ve yerlerine göre değişik turnike tipleri mevcuttur.

Bel tipi turnike sistemleri, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu turnikeler tripod turnike yani üç kollu turnike sistemleri olarak da adlandırılmaktadır. Artık günlük hayatta en sık karşılaşılan turnike sistemi türüdür. Metro, vapur gibi toplu taşıma gişelerinde, plaza girişlerinde, hatta okul güvenliği önlemi olarak bel tipi turnike sistemleri kullanılır. 

Boy tipi turnikeler Metro, ticaret merkezleri, özel bürolar, stadyumlar, cezaevleri, hükümet ve sanayi binaları ya da Askeri Üsler gibi yerlerde yoğun kullanım ve kalabalıkların üstesinden gelme konusundaki yeteneği ile kendini kanıtlamış Tam Boy Turnikeler kontrollü ve yüksek güvenlikli geçiş için sağlam çözümler sağlar.

VIP Turnikeler VIP, Engelli Girişi veya Acil Çıkış Kapısı gibi çeşitli uygulamalarda kullanılır. Engelli bireylerin, normal turnikelerin geçiş genişliklerinin uluslararası tekerlekli sandalye standartlarıyla uyumlu olmamasından dolayı normal bir turnikeden geçmesi mümkün değildir. VIP-Engelli Geçiş turnike sistemlerinin, turnike uygulaması yapılacak olan her alanda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Hızlı Geçiş Turnikeleri daha çok metrolarda, hava limanlarında ve geçişin yoğun olduğu ve sistemin hızlı çalışmasının istendiği yerlerde kullanılır. Hızlı geçiş turnikelerinin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.

Geçiş Sistemleri ve Turnike Fiyatları 

Personel takip sistemi ve kartlı geçiş sistemlerinin tamamlayıcısı olan turnike geçiş sistemleri bu düzeneklere entegre çalışması açısından fark yaratmaktadır. Turnike geçiş sistemi fiyatları kontrol sistemleri ile bütünlüklü bir yapıda ele alınabilir. Ayrıca turnikelerin tipleri, VIP turnike olup olmaması ya da özel tasarım bir hızlı geçiş turnikesi olup olmaması turnike fiyatlarını da etkileyebilir. Yine kullanılacak alanda kaç adet ayrı turnikeye ihtiyaç duyulduğu da bu sistemlerin projelendirme fiyatlarını doğrudan etkileyebilir. 

Geçiş kontrol sistemleri sektörünün öncü firması Özgür Zaman müşterilerine her zaman üstün kalitedeki spesifik ürünleri en doğru fiyatlandırma politikası ile sunmayı prensip edinmiştir. Kurumunuzun için en doğru turnike geçiş sistemleri çözümünü arıyorsanız, talep formundan bizimle iletişime geçebilir, size özel fiyatlandırma tekliflerimizden yararlanabilirsiniz. Uzman kadromuz güvenliğinizi en üst seviyede korumak için her zaman yanınızda.