• +90 212 221 94 76
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Maaş Hesaplama Programı

Maaş Hesaplama Programın Özellikleri

Bu yazımızda her çalışan bireyin merakla ay sonunu beklediği hakediş ve maaş bilgileri ile alakalı işimizi kolaylaştırabilecek bazı konulardan bahsedeceğiz. Günümüz teknolojisine uyum sağlarken, son zamanlarda gittikçe sanallaşan Dünya’da ayak uydurmamız gereken ve işlerimizi kolaylaştıracak puantaj (Maaş Hesaplama) programları mevcut. Bu konuda öncü firmalardan olan Özgür zaman kontrol sistemleri de teknolojiye uyum sağlayarak çeşitli maaş hesaplayan programları üretmekte ve bunların satış, destek ve hizmetini vermektedir. Peki Maaş hesaplama programı nedir? Kişilerin gün içerisinde iş yerlerinde geçirdikleri sürelerin ay sonunda ki toplam saatlere göre çalışma hakedişlerinin hesaplandığı sistemleri maaş hesaplama programı olarak adlandırabiliriz. Personellerin avansları, primleri, devamsızlıkları, erken çıkmaları ya da geç kalmaları gibi olaylara bakılarak personellerin net maaş hesaplamaları yapılmaktadır. PDKS Yazılımında maaş hesaplama özelliği mevcuttur.

PDKS terminallerinden elde edilen giriş-çıkış verileri ile puantaj raporları hazırlanır ve personellerin maaşları hesaplanır. Hesaplanan maaş bir bordro programınınkinden farklıdır ve bordro parametreleri yoktur. Bu sebeple, hesaplanan maaş "net maaş" olarak da adlandırılır. Bunun için personellerin işletmeye giriş ve çıkışları, avansları, primleri, izinleri, devamsızlıkları vb. bilgiler kullanılmaktadır. Bu sistemler kullanılırken çalışanların rızası ile ister parmak okuyucu ister yüz okuyucu isterse de kart okuyucu cihazları kullanarak işlerini kolaylaştırabilirler. Öncü firmamız bu konuda ilk zamanlarda kart basma saatleri manuel kartlara saat bastırma işleyişinden şuan pandemi şartlarını da göz önüne alarak WebPdks adı altında güncellenmiş maaş hesaplama program versiyonları bulunmaktadır. Ay sonunda çalışanların mağdur olmamaları adına her türlü dünya düzenine uygun şekilde maaş program güncellemeleri yapmakta ve müşterilerini memnun etmektedir. Her firmanın farklı maaş hesaplama ve çalışma mantığına uygun yazılımlar dizayn edilmektedir. Çalışanlara ait maaş hesaplama dışında verimlilik raporları ve geçiş kontrolleri de aynı yazılım tarafından yönetilip raporlar üretilebilmektedir.

MS SQL tabanlı olan ve Web üzerinden çalışma özelliğine sahip olan WebPDKS yazılımı aynı zamanda firmaların kullanmış oldukları diğer yazılımlarla veri alış verişi yapabilmektedir. Ay sonu puantaj sonuçları istenirse farklı bir yazılıma veri olarak aktarılabilmektedir. Personel sayısı yüksek olan iş yerlerinde yazılım sayesinde çok yüksek zaman tasarrufları yapılır. Manuel yapılan maaş hesaplamalarında hata yapma olasılığı varken yazılım sayesinde bu hata ortadan kalkmaktadır.

© 2022 Ozgur Zaman. All Rights Reserved. Powered by Arse