Parmak İzi Okuyucu

 

Soyal AR-837 EFi

Soyal AR-837 EFi

Soyal AR-331 EFi

Soyal AR-331 EFi

Soyal AR-837 E

Soyal AR-837 E

Soyal AR-727 H

Soyal AR-727 H

Soyal AR-725 E

Soyal AR-725 E

Soyal AR-757 H

Soyal AR-757 H

Soyal AR-723 H

Soyal AR-723 H

Soyal AR-721- U

Soyal AR-721- U

Soyal AR-716E/Ei

Soyal AR-716E/Ei

Soyal AR-716E-IO

Soyal AR-716E-IO

Soyal AR-721E

Soyal AR-721E

Soyal AR-0600M -DT

Soyal AR-0600M -DT

Soyal LK-1201A

Soyal LK-1201A

Soyal AR-YS-131NO

Soyal AR-YS-131NO

Parmak izl Okuyucu Neden Tercih Ediliyor

Parmak izi okuyucu erişim sistemi, küçük ve büyük ölçekli firmalar için en iyi tercih edilen çözümlerden biridir.
Bulut sistemi teknolojisi sayesinde kişisel erişim aktivitelerinizi dünyanın herhangi bir yerinden evden bile takip edebilirsiniz.

"Neden parmak izi okuyucu sorusunun cevabı ise biraz detaylı bir şekilde açıklayalım."

Günümüzde bir çok biyometrik işlemlerin yapılabildiği bu okuyucularda işletmelerde personel takibi, yemekhane kontrolü ve access geçiş kontrol yani yüksek güvenlik gerektiren odaların giriş ve çıkışlarına, sistem odalarına, laboratuarlara parmak izi okuyucu eklenerek kontrolün sağlanması bile bu ürünlerin ne denli kusursuz ve güvenli olduğuna bir işarettir. Bu sistemlerin kullanım alanları için başlıca sanayi kuruluşları, sistem odaları, laboratuvar giriş çıkışı sıralanacağı gibi okullar, hastaneler, devlet kurumları kısacası personelin bulunduğu ve güvenlik gerektiren odaların olduğu her alan kullanım alanı olarak değerlendirilebilir. Online ve ofline çalışma özelliklerine uygun olan parmak izi okuyucular, tanımlanan parmak izleri yapılan bilgileri ister geçiş kontrol programı ile isterseniz personel devam kontrol sistemi programı yardımıyla değerlendirerek raporlayabilir ve personelin puantaj hesaplaması için kullanabilirsiniz.

Parmak izi okuyucu

Parmak İzi Okuyucu Hakkında Detaylar

Parmakların iç kısmında birbirine paralel olarak sıralanmış setlerin her biri sayesinde farklı karakteristik yapıya sahip olan parmak izlerini diğer sistemlerden ayıran en önemli özellikleri değiştirilemez, kopyalanamaz olmasıdır. Parmak izi okuyucu kristal bir sensor içerir. Sensör yüzeyindeki çizilmelerden, kirden ve parmak yüzeyindeki küçük parçacıklardan etkilenmez.  Dolayısıyla, parmak izi okuyucusu parmak yüzeyindeki değişiklikler ne olursa olsun, parmak izi bırakıldığında ilgili kişiyi her zaman doğru olarak tanır.

Okuyucu maliyetinin düşük olmasına karşılık, sistemlerinin verimlilik ve güvenlik düzeyi çok yüksektir. Gerekli güvenlik ve verimlilik testlerinin yapıldığı bu okuyucularda, sorgulamalar gerekli matematiksel kodlamalar, algoritmalar sayesinde yapılmaktadır ve güvenirliliği kesinlikle tartışılamaz. Bu tip okuyucularda parmak izi , bir cihaz ile tanıtma işlem yapıldıktan sonra parmak izi okuyucu bu tanıtılan parmağa ait olan karakteristik yapıyı hafızasına alır. Birden fazla parmak izi okuyucusu kullanan işletmelerde bir cihaza tanıtılan parmak izleri software üzerinden istenilen parmak izi okuyucularına kopyalanabilir ve kişilerin cihaz başına yetki işlemler yapılmış olur. Daha sonrasında kişi parmağını sensöre yaslayarak okutma işlemini gerçekleştirir ki eğer doğru kişiye ait bir parmak izi ise gerekli onaylamayı 1 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleştirir.

Parmak izi okuma erişim sistemlerini kullanmanın ciddi avantajları vardır; Maksimum erişim ve güvenlik kontrolü, erişim kartları için ekstra ücret yok, uzaktan teknik destek imkanı. 

Parmak İzi Okuyucu sistemleri hakkında detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz

 

Telefon: +90 212 221 94 76 - 77
Telefon:  +90 212 210 21 75 - 76
Telefon:  +90 212 222 26 88
Fax       : +90 212 222 26 87

E-mail  :  ozgur@ozgurzaman.com
Satış    :  satis@ozgurzaman.com
Destek : sistem@ozgurzaman.com
Servis  : servis@ozgurzaman.com