Personel Takip Programı Nedir?

Personel devam kontrol sistemlerinin  bir bileşeni olan olan personel takip programı yöneticilerin, çalışanların ve müşterilerin arasında anlık olarak sağlıklı bir şekilde bilgi akışının yapılmasını sağlayan, tüm verileri bir elde toplayarak iş aşamalarını hızlı ve verimli olarak yerine getiren yönetim yazılımlarıdır. Çalışanların maaşlarını, avanslarını, izinleri, çalışma saatlerini, raporlarını, fazla mesaileri gibi kişisel bilgileri pdks yazılımı sayesinde kaydedebilirsiniz. Ayrıca bu kayıtlı verileri istediğiniz zaman istediğiniz şekilde görüntüleyebilme imkanınız bulunur. 

Önceki blog yazılarımızda PDKS Nedir? Detaylı olarak incelemiş ve ayrıca online bulut sistemindeki versiyonu olan Webpdks Nedir? Konusuna da detaylı olarak değinmiştik. Bu blog yazımızda genel hatlarıyla Personel Takip Programlarını ve Özgür Zaman pdks yazılımlarını ele alacağız. 

Personel Takip Programı ile Neler Yapılabilir? 

Personel giriş çıkış takip programı sayesinde yöneticiler çalışanlarına iş ve görev atayabilirler. Müşterilerini ve iş bilgilerini kaydederek iş akış sürecini takip edebilirler. Gerçekleşmiş olan ve beklemekte olan işleri adım adım izleyebilirler. Çalışanların tamamlamış oldukları işleri, almış oldukları puanları ve performans verilerine göre değerlendirirler. Belirlenmiş olan zaman aralıkları ve detaylarına göre yıllık izin takibi gibi çeşitli tipte raporlamalar alabilirsiniz. Personeliniz arasında farklı kişilere programı kullanmaları için yetkilendirebilirsiniz. Ayrıca Özgür Zaman imzasını taşıyan personel takip programında verilerinizi yedekleme imkanınız da bulunur. Bu sayede herhangi bir teknik arıza durumunda, alınan yedeklerden veritabanına ulaşarak dataların geri yüklenmesi ve güncel sağlaması yapılabilir. 

Personel dosyaları ve iş akışlarının yanı sıra, güvenlik alanında önemli hizmetleri alabilmek için de Özgür Zaman markasının güvencesine haiz personel takip programından yararlanabilirsiniz. İş yerlerinde geçiş kontrollerinin yapılabilmesi, üyelerin takip edilmesi ve yemekhane gibi alanları kullanmaları esnasında gerekli duyulan parmak izi okuyucu makinelerden faydalanılmaktadır. Personellerin giriş çıkışını kontrollü bir şekilde gerçekleştirilecek olan Biyometrik Personel Takip Sistemi hizmetlerine göz atabilir ve Özgür Zaman kalitesi ile sunulan bu ürünleri sipariş verebilirsiniz. Parmak izinin veya yüz taramasının önceden okutulup kaydedilmesiyle giriş yapılan alanda yer alan cihazlar aktif hale gelir. Her kişiye özel olarak depolanan verileri temel alarak çalışan bu sistemlerde, en hassas tarama yöntemlerine başvurulmaktadır. İleri teknolojiye sahip cihazların sahte parmak izini tespit edecek sensörleri de mevcuttur.

Müşterilerin taleplerine yanıt verecek şekilde güncellenmekte olan Biyometrik Personel Takip Sistemi, her şirkete uygun olarak yerinde kurulur ve ayarlanır. Günümüzde personellerin bilgilerine kolaylıkla ulaşmak isteyenler için mobil parmak izi okuyucu yöntemleri geliştirilmekte ve iyileştirilmektedir. Böylece daha kolay ve pratik şekilde kullanılan ve hatta taşınabilir özellikte olan yöntemler geliştirilmektedir.

 

Personel Giriş Çıkış Takip Programının Detayları

Personel takip programı ile personellerinizin ne kadar verimli çalıştığına, ne kadar motive olduğuna, ne kadar dinlenme süreleri olduğuna, firmaya sağladığı karlılık oranına ve personel giriş çıkış takibine kadar tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Personel takip programı olarak Pdks programı en fazla tercih edilen yazılım ürünleri arasında yer alır.

Tamamen yetkilinin personel hakkında analiz etmek istediği tüm verileri sınırsız bir şekilde kayıt altında tutar. Verileri kayıt altına alarak personelin çalışmalarını ilerleyen zamanlarda karşılaştırmanızı ve verimliliklerini takip etmenizi sağlar. Personelin giriş ve çıkış saatlerini takip ederek gün ve saat olarak kayıt altına alır. Bu açıdan bakıldığında personel iş takip programı olarak da tanımlanabilir. 

Özgür Zaman Personel Takip Sistemi Programları 

Sektördeki deneyimi ve liderliği ile Özgür Zaman biyometrik pdks yazılımları açısından müşterilerine en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. Müşteri güvenliğini ve memnuniyetini ön planda tutan sistemler sunan firmamız, geçiş teknolojileri alanında yoğun olarak kullanılan parmak izi okuyucuların fiziki kurulumlarını da gerçekleştirmektedir. 

 Özgür Zaman Kontrol Sistemleri olarak şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda seçeceğiniz personel takip ve geçiş sistemlerinin kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Programlar, yazılımlar ve donanımlara dair tüm sorularınızı uzman ekiplerimizle iletişime geçerek yöneltebilirsiniz. 

Özgür Zaman Personel Takip Yazılımları şu şekilde sıralanabilir: 

WebPDKS: WebPDKS %100 bulut tabanlı bir personel devam kontrol (PDKS) yazılımıdır. Özgür Zaman markasının geliştirdiği bu personel takip programına internet bağlantısı olan her yerden bilgisayar, laptop, tablet ve akıllı telefonlarla erişilebilir. Web PDKS sistemi, günlük dilde parmak izli ya da parmak izi okuyucu olarak da bilinen personel takip sisteminin son teknolojilere göre geliştirilmiş versiyonu olarak da ifade edilebilir.

Startup Puantaj : Puantaj, bir işletmede çalışanların saat ya da gün bazında çalışma sürelerinin kayıt altında tutulması ve raporlanmasıdır. Puantaj takip programı parametrelerin tanımlanması ile oluşturulan günlük çalışma şablonları yardımıyla, personelin giriş-çıkış hareketlerini değerlendirerek, günlük puantajları kişiler bazında hesaplar. Ay sonunda oluşturulan aylık puantajlarda; kişilerin aylık puantaj toplamları bulunur ve bunlar bordro hazırlanması amacıyla kullanılır. Bu anlamda maaş takip programı olarak da bilinmektedir. 

Özper Puantaj : Özgür Zaman’ın özgün yazılımları arasında yer alan Özper puantaj yazılımı sayesinde personellerinize ait tüm bilgileri ( Özlük , eğitim , medeni hali ,kan grubu vb) kayıt altına alabilir ve istediğiniz kritere göre anında rapor alabilirsiniz. Ayrıca personel giriş-çıkış takibinin yanı sıra mesai süreçlerine dair tüm detayları tanımlayarak sisteminize uygun parametrelerle kurulmasını sağlayabilirsiniz Özper Puantaj yazılımının detayları için lütfen ürün sayfasını inceleyiniz. 

Yemekhane Takip : Yemekhanelerin turnike sistemlerine entegre çalışan yemekhane takip yazılımları, yemekhaneye sahip işletmelerde PDKS yönetiminin bir parçasıdır. Özellikle yüksek sayıda personelin çalıştığı, vardiyalı sistemlerle işleyen kurumlarda, yemekhane takip sisteminin dijital entegrasyonu İK departmanlarının da işini kolaylaştırmaktadır. Yemekhane kontrol sistemini şirketin mevcut biyometrik turnike sistemine entegre ederek yemekhane kullanımına dair anlık veri akışı sağlanabilir. 

Öğrenci Takip : Öğrenci Takip Programı PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) mantığı ile çalışan ve okullardaki, dershanelerdeki öğrenci giriş-çıkış aktivitelerini kontrol etmeyi sağlayan bir yazılımdır.  Özgür Zaman markasının sunduğu öğrenci takip sistemi web tabanlı olup internet üzerinden çevrim içi olarak çalışmaktadır.

Üye Takip : Özgür Zaman’ın özel yazılım çözümlerinden biri olan üye takip programı, bir üyelik sistemi içerisinde yer alan kişilerin, kurum ve kuruluşların idarecileri tarafından izlenmesini ve kişilerin aboneliklerinin yönetilmesini kolaylaştıran bir software takip uygulamasıdır. Üyelik takip sistemleri olarak da bilinen bu programlar, kurumların girişlerine entegre edilen çözümler olarak uygulanır; proximity veya mifare (yaklaşım tipi) okuyucular ile turnike geçiş sistemleri veya kapılar aracılığı ile kullanılabilir.  

Lavabo Takip : Personel takip sistemlerinin bir tamamlayıcısı olarak tasarlanan Lavabo Takip Yazılımı en basit tabiriyle personelin mesai saatleri içerisinde lavabo kullanım aralıklarını takip etmeye yarayan ve olası gerekli durumlarda düzenleme yapmaya olanak veren bir yazılım ürünüdür. Özellikle yoğun kalabalık personelin çalıştığı, sirkülasyonun yüksek olduğu ofislerde, iş merkezlerinde ve firmalarda çalışanların mola ihtiyaçlarını kullanırken belli kriterlerin takip edilmesinin çerçevesini çizer. 

Özgür Zaman personel takip programlarının tümünden kişisel, günlük, aylık ve yıllık bazda raporlar alabilir bu raporları Excel formatında döküm olarak indirebilirsiniz. Bu sayede Özgür Zaman Personel Takip Sistemi Programları geriye dönük veritabanı oluşturmaya ve geleceğe dönük projeksiyon tutmaya da olanak verir. 

Uygun Fiyatlar ile Personel Takip Sistemi Çözümleri

Personel takip sistemi, takip ettiğiniz işler ve firmanızın faaliyetlerinin devamlı olması için önemli olan bütün iş aşamalarını otomatize etmenizi sağlamaktadır. İş aşamalarını hızlandırarak verimliliği ve işletme karlılığını arttırabilirsiniz. Personel bilgisayar izleme programı iş aşamalarının ve firma içi iletişimin daha net olmasını sağlar. Ayrıca iş güvenliğini arttırarak verilerin korunmasını sağlar. Çalışanlarınıza ait olan verilerin analizini yaparak ve buna bağlı olarak insan kaynaklarını değerlendirerek, kararları daha emin bir şekilde almanıza katkı sağlar. Personel takip yazılımı gerçek süreli takip imkanı sunduğundan dolayı firmanızın geleceği ile ilgili hayati kararları zamanında almanızı sağlar ve karşılaşabileceğiniz negatif olayların önüne geçer. 
Pdks programı ile personellerinizin takibini çok iyi bir şekilde yaparak doğru anda doğru müdahalelerde bulunabilirsiniz. Size sağlanmış olan analiz ve veriler sayesinde personellerinizi değerlendirerek adımlarınızı doğru yönde atabilirsiniz. Özgür Zaman Personel Takip Sistemi Programlarını avantajlı fiyat politikası ve anahtar teslim çözümlerle satın alabilirsiniz. 


Özgür Zaman Personel Takip Sistemi Programlarının Avantajları

Şifre unutma derdini yok eden, güvenilir ve hızlı bir şekilde tarama işlemlerinin yapılmasına olanak veren, bir başkasının yerine giriş-çıkış yapılmasını engelleyen ve ekstra maliyetlere neden olmayan bu ürünler sektöre göre en uygun fiyatlarla tüketicilere sunulmaktadır. Giriş çıkış yapılan alanların boyutları göz önüne alındığında, farklı modellerde cihazlar kullanılabilmektedir. Yalnızca yetki sahibi olan kişilerin geçiş yapmasını sağlayan turnike sistemleri ve parmak izi okuyucu cihazları için en uygun fiyatlı hizmeti Özgür Zaman çatısı altında alabilirsiniz. Güvenli giriş çıkış yapılmasını sağlayan ve erişim sağlanması istenen kişilere yönelik bilgilerin kaydedildiği bu sistemlerde rakiplerine göre daha uygun fiyatlı hizmetleri sunan firmamızın uzmanlarından detayları öğrenebilirsiniz. Sektörde en iyi personel takip programını güvenle sunan Özgür Zaman kalitesi ile  çalışanların devam ettikleri günleri zorlanmadan tespit edebilir ve puantaj hesaplaması yapabilirsiniz.