Detaylı Bilgi

Yüz Tanıma Cihazı

Yüz Tanıma SpeedFace-H5

Yüz Tanıma SpeedFace-H5

SpeedFace V5 Yuz Tanıma

SpeedFace V5 Yuz Tanıma

Face Depot 7B Yuz Tanıma

Face Depot 7B Yuz Tanıma

ProFaceX Yuz Tanıma

ProFaceX Yuz Tanıma

Yüz Tanıma MB460

Yüz Tanıma MB460

Yüz Tanıma VF680

Yüz Tanıma VF680

Yüz Tanıma TR100

Yüz Tanıma TR100

Yüz Tanıma uFace402

Yüz Tanıma uFace402

Yüz Tanıma 750R

Yüz Tanıma 750R

Yüz Tanıma 950R

Yüz Tanıma 950R

Yüz Tanıma TR200

Yüz Tanıma TR200

Yüz Tanıma uFace800

Yüz Tanıma uFace800

 

Yüz tanıma teknolojisi (bıometrık veri) kişiye ait kişisel verileri kullanılarak ortaya çıkan teknolojidir. Bu işlemi insan yüzündeki belirli noktaları baz alarak denkleştirme yapmasıdır.

İnsan yüzünde her kşiye farlı olacak şekilde girintiler çıkıntılar bulunmaktadır. Burun ile yanak arası mesafe, göz ile çene arasındaki mesafe gibi bu ölçğler her insanda farklılık göseterir. Bu sayede parmak izinde olduğu gibi yüz tanımada da kişiye özel veri elde edilmiş olur.

Yüz tanıma Cihazı ve teknolojisi günümüzde personel takip sistemi için kullanılan yaygın bir teknolojidir. Eğer uygun koşullar sağlanır ise  yüzde yüze yakın doğru sonuç vermektedir. Bu koşulların başında terminalin takıldığı yer önem arz eder. Ortamdaki ışık yerden yükseklik mesafesi en önemli hususdur.

İş başı ve paydos sürelerini baz alarak personelin çalıştığı süreyi hesaplamak için kullanılan yaygın bir sistemdir. Personel takibi için %99 verimli olarak kullanılmaktadır.

En canlı örneklerini firmamız Özgür Zaman Kontrol Sistemleri bünyesinde bulunan Webpdks yazılımımız ve yüz tanıma cihazlarımız ile ülkemizde bulunan bir çok işletmenin personel takip sistemini ve geçiş kontrol sistemlerini %99 oranında verimli olarak kullanımını sağlatmaktadır.

Firmamız engin bilgileri, profesyonel cihazları ve uzman kadrosu ile yüz tanıma cihazlarında da (personel takibi ya da geçiş kontrol amaçlı) türkiyede tercih edilen lider firmadır.

Yüz Tanıma Cihazların Avantajları

Ayrıca yüz tanıma cihazları personel takip sisteminin yanı sıra yüksek güvenlik gerektiren veya geçiş kontrolü gerrektiren yerlerde de tercih sebebidir.

Örneğin bir bina düşünelim binanın girişine turnike ve yüz tanıma cihazı takılarak kişilerin yüz tanımlamaları ile yetkilendirme doğrultusunda binaya girişini sağlattırabiliriz. Ayrıca kapı kontrolü de mümkündür. Turnikeli geçiş ile aynı mantıkda çalıştırılabilir.

Personel takip sistemlerinin yanı sıra ilerleyen teknoloji sayesinde biz insanlara güzel ve verimli sonuçlar sunulmaktadır. Günümüzde yüz tanıma teknolojisi cep telefonlarında da uygulanmaya başlanmıştır. Bu işlem yüz tanıma cihazlarının ne kadar güvenlikli ve hızlı olduğunun bir göstergesidir.