Detaylı Bilgi

Yüz tanıma ile personel takip

Yüz Tanıma SpeedFace-H5

Yüz Tanıma SpeedFace-H5

SpeedFace V5 Yuz Tanıma

SpeedFace V5 Yuz Tanıma

Face Depot 7B Yuz Tanıma

Face Depot 7B Yuz Tanıma

ProFaceX Yuz Tanıma

ProFaceX Yuz Tanıma

Yüz Tanıma MB460

Yüz Tanıma MB460

Yüz Tanıma VF680

Yüz Tanıma VF680

Yüz Tanıma TR100

Yüz Tanıma TR100

Yüz Tanıma uFace402

Yüz Tanıma uFace402

Yüz Tanıma 750R

Yüz Tanıma 750R

Yüz Tanıma 950R

Yüz Tanıma 950R

Yüz Tanıma TR200

Yüz Tanıma TR200

Yüz Tanıma uFace800

Yüz Tanıma uFace800

Son yıllarda yüz tanıma oldukça fazla yayılmaya başlamıştır. Her insanın yüzü kişisel olarak kendine özeldir. Bundan dolayı hiçbir şekilde taklit edilemez veya kopyalanmaz. Bundan dolayı yüz tanıma sistemi güvenlik seviyesi oldukça yüksek bir sistemdir. Çünkü yüz tanıma sisteminde insanların kart taşımaları ya da her hangi bir yere parmak okutmaları gerekmediğinden bu sistem sayesinde insanların resimlerine sessizce ve hızlı bir şekilde çekip kayıt altına alıp karşılaştırma yapabilen cihazlardır. Kişiler hiçbir engelleme ya da gecikme olmadığından çoğu zaman durumdan habersiz bile olabilir. Bundan dolayı oldukça güvenlik düzeyi yüksek bir sistemdir. Yüz tanıma personel takip sistemi şu şekilde çalışır.

Kişi bir kamera önüne gelip fotoğrafı veya video görüntüsü çekildikten sonra cihaz tarafından Burun ağız çene ve gözler arasındaki mesafeler ölçülüp bilgisayara kaydedilir. Bu bilgiler bilgisayarda saklanır. Kişi tekrar cihazın bulunduğu yerlerden geçtiğinde görüntüsü alınıp bilgisayarda saklanan verilerle karşılaştırılıp eşleştirilir. İleri teknoloji ile üretilen bu cihazlar hata yapma oranı çok düşüktür. Kişiye ait bilgiler son derece güvenli bir ortamda saklanır. Kartlı sistemlerde kart kaybetme, eskime ve yıpranma gibi sorunlarla sık karşılaşılmaktadır. Fakat bu sistem böyle bir ek maliyet gerektirmez.

Bazı kimyevi madde veya metal işiyle uğraşan iş yerlerinde ise parmak izi okuyucu sistemlerinde sorunlar yaşanmaktadır. Çünkü bu sektörlerde personelin el ile yaptığı işlerde zamanla ellere zarar geldiğinde yapısı bozulabilir. Buda parmak izinin bozulmasına cihazın okuyamamasına neden olabilir. Fakat yüz tanıma sisteminde böyle sorunlar ile karşılaşılmaz. Yüz tanıma personel takip sistemi son derece ileri teknoloji bir sistem olduğundan birçok veriyi saklamak mümkündür. Ayrıca bu verilere ulaşmak son derece hızlıdır. Bu veriler ilr ilgile çalışan personele ait bütün bilgiler bir yerde saklanır ve istenildiği şekilde raporlamalar alınabilir. Yüz tanıma personel takip sistemi kullanan iş yerinde personelin maaş, fazla mesai ,izin günleri veya giriş, çıkış saatleri kolaylıkla ücret hesaplamaları ile ilgi programlara aktarılabilir. Bu da tek bir personel ile daha fazla işi kısa sürede yapabilmeyi sağlar.