Kartlı Geçiş Sistemi

Kartlı Geçiş Sistemi

Soyal AR-837 EFi

Soyal AR-837 EFi

Soyal AR-331 EFi

Soyal AR-331 EFi

Soyal AR-837 E

Soyal AR-837 E

Soyal AR-727 H

Soyal AR-727 H

Soyal AR-725 E

Soyal AR-725 E

Soyal AR-757 H

Soyal AR-757 H

Soyal AR-723 H

Soyal AR-723 H

Soyal AR-721- U

Soyal AR-721- U

Soyal AR-716E/Ei

Soyal AR-716E/Ei

Soyal AR-716E-IO

Soyal AR-716E-IO

Soyal AR-721E

Soyal AR-721E

Soyal AR-0600M -DT

Soyal AR-0600M -DT

Soyal LK-1201A

Soyal LK-1201A

Soyal AR-YS-131NO

Soyal AR-YS-131NO

 

Kartlı Geçiş Sistemleri ile,çalışanlarınızın giriş çıkış güvenliğinin sağlanmasında büyük rol oynar.Kart geçiş sistemleri olarak kullanılan cihazların zaman içinde manuel kart basma saatleri ile başlayan sürecleri teknolojinin her gecen gün ilerlemesi ve gelişmesi ile barkodlu kart okuyucular ve rfıd kart okuyucular ile desteklenmiştir.Şuan in baktığımızda bunların içinde en guncel ve en kullanışlı kartlı geçiş kontrol sistemi rfıd kart okuyuclar olmakla birlikte bu okuyucularda kendi içinde proxımty,mifare kartlar ile desteklenmiştir.  Aynı zamanda personelin iş başı ve iş sonunda

Kart okuyucu terminallere okutması sonucunda aylık genel puantajlarının hesaplanması sağlanacaktır.Personel kimlik kartlarının tripod turnikeler yardımı

ile iş yerlerinin yemekhane tabidot kısımlarına montajı yapılarak çalışanların gönlük yemek sayılarını veya program üzerinden yetkilendirmeyle saat aralıkları verilip puantaj alınabilir.

Kartlı sistemlerin  bir başka kullanım alanı olan lavabo giriş ve çıkışları yine tripod turnikeler veya kapılara uygulanan kilit sistemleri ile yazılım üzerinden takibi yapılmaktadır.

Üretime giriş yapılan kapılara güvenlik açısından uygulanmaktadır.

Kartlı geçiş kontrol sistemi işletmenize kurulduğu zaman tüm giriş çıkış hareketlerinin kontrolü sağlanmakta ve işe geliş gidiş saatlerinin alınması personelin geç kalıp kalmadığının bilgilerinin tutulması. 

firma içerisinde kapılara uygulanacak kart ukuyucular sayesinde personelin gün içerisinde hangi bölgelerde ne kadar vakit geçirdiğini ve bölgesel bazlı izinsiz olarak kullanmaması gereken alanları on-line olarak kısıtlaması yapılabilir.

Bu işlemlerin tümünü kart tanımlamaları yetki gönderme ve kaldırma anlık geçiş bilgileri raporlamaları kartlı geçiş kontrol sistemi yazılımı üzerinden personeller takip edilmektedir.

Bu tarz biometrik geçiş kontrol sistemlerinde kullanılan kart çeşitleri proximity,mifare,hıd okuma özelliklerinde olabilir.

Kart okuyucular kapılarda,turnikede,bariyerde,asansörde sisteme bağlı başka ekipmanları kontrol eden bir beyin konumundadır.Bir çok çeşit tipi bulunmaktadır.Genelllikle kart okuyucu sayısına göre. 

Farklılık göstermektedir.Dört kart okuyucu,sekizokuyucu,on altı okuyucu gibi sisteme bağlanan paneller mevcuttur.Kartlı geçiş kontrol sistemlerinde paneller genellikle bir çok paneli ardı peşi sıra. Bağlanarak binlerce kart okuyucudan oluşan geniş kapsamlı sistemler kurulabilir.