Damar Tanıma Terminali

Damar Tanıma Terminali

V350 Damar Tanıma Termineli

V350 Damar Tanıma Termineli

Damar Tanıma Terminali cihazlar ülkemizde son dönemlerde ortaya çıkan yenilikler arasında yer almaktadır. Bu cihazlar biyometrik tanımlama alanında kullanılmaktadır. Güvenilirlik ve kalite bakımında son derece etkili olan bu sistem son derece başarılırdır. Yapılan açıklamalara göre damar tanıma ile elde edilen sonuçların verimliliği yüzde yüze yakındır.

Biyometrik tanıma sistemlerine alternatif olarak getirilen Damar Tanıma Terminali personel geçiş sistemi için oldukça avantajlıdır. Damar Tanıma Terminali ile avuç içi kullanılır. Buna göre el içinde yer alan damarlar kızıl ötesi ışınlar ile taranır. Daha sonra biyometrik harita elde edilerek alınan veriler sayısal olarak değerlenir. Geçiş esnasında personelin elini damar tanıma sistemine okutması ile birlikte eşleşme sağlanır ve personelin geçişine izin verilir.

Parmak izi sistemlerinde genellikle bir süre sonra deforme olma sorunu yaşanmaktadır. Ancak damar tanıma sistemi yüz tanıma ile benzer niteliklerde olup uzun süre boyunca aktif şekilde kullanılabilmektedir.

Damar Tanıma Terminalin Avantajları

Damar tanıma Terminali piyasaya çıktığı ilk gün itibariyle başarısını ispatlanmış olan bir sistemdir. Sıfır hatalı eşleşme sağlaması ve üst düzey güvenlik imkanı tanıma sayesinde damar tanıma sistemi oldukça elverişlidir. Tanıma işlemi esnasında gösterdiği performans ve hızı son derece yüksek olan bir sistemdir. Bundan dolayı personel geçiş sistemleri için oldukça yararlıdır.

Damarlar kişiye özgü olduğundan dolayı elde edilen verilerin güvenilirliği fazladır. Bu sayede taklit edilemez ve herhangi bir sorun algıladığında anında uyarı verir. Bunun yanı sıra yüksek performansa sahiptir. Tanıma için gösterdiği başarı oranı aradan uzun süre geçse bile hep ilk günkü gibi kalmaktadır. Her zaman yüksek güvenilirlik sağlayarak kullanıcı dostu olma özelliğine sahip geçiş sistemleri arasında yer alır.